Simona Halep le-a oferit fanilor primele imagine cu ea la Wimbledon. Românca a primit un tort în formă de teren de tenis.
Simona Halep, primele imagini de la Wimbledon
“Ce privelişte! Ce tort! Mulţumesc, Wimbledon!”, a scris Simona Halep pe contul de Twitter.
What a view! What a 🎂
Thank you @Wimbledon ❤️ pic.twitter.com/GjGTU1xB6b
— Simona Halep (@Simona_Halep) June 21, 2021
“Mă bucur să fiu din nou aici”, a completat ea pe contul de Instagram.
În această săptămână, Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Bad Homburg din Germania.
Simona Halep nu a mai jucat după accidentarea suferită la Roma
Vestea a fost una surprinzătoare, în contextul în care marea noastră campioană anunţase că şi-a revenit din punct de vedere fizic la plecarea de la Bucureşti.
Halep a suferit o dublă ruptură musculară la gamba stângă, pe 12 mai, în meciul din primul tur al turneului de la Roma, disputat cu Angelique Kerber.
Din acest motiv, ea a ratat participarea la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului.
- Halep a ajuns la Wimbledon
- Cum au primit-o englezii
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Lovitură uriașă în tenisul profesionist! Campioana de la Wimbledon, suspendată patru ani. Decizia ITIA
- Sorana Cîrstea se menţine pe locul 18. Jaqueline Cristian a urcat pe 38
- Serena Williams poate reveni în tenis la 44 de ani! A primit wild card de la Wimbledon, în proba de simplu
- Irina Begu, calificare pe tabloul principal la WTA Bad Homburg! Românca, victorie în fix două ore
- Gabriela Ruse, victorie importantă în calificările pentru WTA Bad Homburg. Românca a trecut de o mare favorită

































