Închide meniul

Simona Halep și-a anunțat oficial prezența la turneul de la Miami! Toate numele "grele" de pe tabloul principal

Alexandru Ivan Publicat: 25 februarie 2021, 16:49

Comentarii
Simona Halep și-a anunțat oficial prezența la turneul de la Miami! Toate numele "grele" de pe tabloul principal

Simona Halep va participa la turneul de la Miami

Turneul WTA 1000 de la Miami va avea loc între 22 martie și 4 aprilie. Simona Halep (numărul 3 WTA) a ajuns până în semifinale la edițiile din 2015 și 2019.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Românca va avea adversare de top în Florida. Vor fi prezente toate jucătoarele din top 10 WTA, printre care Ashleigh Barty, deținatoarea trofeului, Naomi Osaka, câștigătoarea Australian Open, și Serena Williams, cea care a eliminat-o pe Halep de la Antipozi. 

Simona Halep va participa la turneul WTA 1000 de la Miami

Alte trei românce vor lua startul la Miami. Este vorba despre Patricia Țig (60 WTA), Sorana Cîrstea (67 WTA) și Irina Begu (72 WTA). 

De asemenea, pe tabloul feminin vor mai fi prezente și Bianca Andreescu, Venus Williams, Garbiñe Muguruza, Victoria Azarenka, Petra Kvitova sau Angelique Kerber. La masculin nu vor lipsi cei trei giganți, Roger Federer, Novak Djokovic și Rafael Nadal.

Reclamă
Reclamă

Deținătoarea trofeului la Miami este Ashleigh Barty, care s-a impus la ediția din 2019. Tot atunci câștiga și Roger Federer la masculin. Turneul de anul trecut a fost anulat din cauza pandemiei de Covid-19. 

Simona Halep va juca la Dubai înainte de Miami

Până să joace la Miami Open, Simona Halep va evolua mai întâi la Dubai. Turneul este programat în perioada  7 – 20 martie. 

Românca ar fi trebuit să joace și la Doha, însă s-a retras din competiție. După Miami, urmează turneele WTA de la Madrid și Roma.

Reclamă

Următorul Grand Slam va fi Roland Garros-ul, acolo unde Halep s-a impus în 2018. Acesta va avea loc în perioada 17 mai – 6 iunie. 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:57
Nebunie totală în Qatar! Echipa lui Cosmin Contra s-a calificat dramatic, după 28 de penalty-uri executate
10:56
Transferul anunţat oficial de Steaua
10:18
OFICIAL | FIFA a ales! Unde va avea loc finala World Cup 2030
10:06
Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul
10:00
Marius Şumudică, întrebare fără răspuns! Apelul făcut în Arabia Saudită: “Oameni buni, de ce?”
9:10
E oficial! Lovitura pe care PSG i-a dat-o Barcelonei în plin mercato! Jucătorul transferat
1 Jucătorul de care se desparte Universitatea Craiova. “Sunt deciziile antrenorului” 2 Chivu și Inter, “ignorați” de Allegri după Roma – Milan 1-1. “Rossonerii” au pierdut teren în lupta la titlu 3 Decizia luată de Petrolul în privința demiterii lui Eugen Neagoe 4 Gigi Becali, după ședința cu jucătorii FCSB-ului: „I-am luat pe rând, asta le-am zis”. Ce măsură radicală a anunțat 5 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Şedinţă de urgenţă în cantonamentul FCSB-ului după umilinţa cu CFR Cluj 6 Șoc la FCSB! Fanii au vrut să le vandalizeze mașinile. Gheorghe Mustață: “I-aș prinde și i-aș urechea puțin”
Citește și