Închide meniul

Sorana Cîrstea, eliminată în primul tur de la Strasbourg

Antena Sport Publicat: 22 mai 2023, 15:23 / Actualizat: 29 mai 2023, 15:30

Comentarii
Sorana Cîrstea, eliminată în primul tur de la Strasbourg

Sorana Cîrstea, în timpul unui meci / Profimedia Images

Sorana Cîrstea a fost eliminată în primul tur de la Strasbourg! Sorana a fost învinsă de Clara Burel (Franţa) cu 7-6, 7-5, luni, în prima rundă a turneului WTA de la Strasbourg, dotat cu premii totale de 225.480 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cîrstea (33 ani, 31 WTA), a cincea favorită, s-a înclinat după două ore de joc.

Sorana Cîrstea, eliminată în primul tur de la Strasbourg

Primul set a fost destul de echilibrat, iar românca a condus cu 3-2, 5-4 şi 6-5, înainte de a ceda în tiebreak cu 5-7, pierzând ultimele trei puncte.

Cîrstea a avut 3-0 în actul secund, dar Burel (22 ani, 122 WTA) s-a apropiat la 3-2, apoi Sorana a condus cu 4-2, însă a pierdut trei ghemuri consecutive. Burel s-a impus cu 7-5, câştigând ultimul ghem contra serviciului la a şasea minge de meci.

Cîrstea, care a pierdut şi anul trecut la Strasbourg în primul tur, s-a ales cu 2.546 de euro şi un punct WTA.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36
Mircea Lucescu, anunț îngrijorător cu privire la titularul naționalei: „Starea lui s-a înrăutățit”
23:16
LIVE SCOREBarcelona – PSG 1-1. Duel de “foc” în Champions League. Haaland, dublă în Monaco – City. Man, titular la PSV
23:04
Presa din Elveția pune presiune pe Young Boys, înaintea meciului cu FCSB: „Sunt deja cu spatele la zid”
22:59
Dennis Man, ghinionist! A centrat excelent, dar golul a fost anulat în Bayer Leverkusen – PSV
22:35
Barcelona, de neoprit! Golul lui Ferran Torres a stabilit cea mai lungă serie din istoria catalanilor
21:53
Mirel Rădoi și dilema dinaintea meciului din Conference League: „Doar la asta mă gândesc”
1 Nicușor Bancu și-a aflat pedeapsa după ce a fost eliminat cu Dinamo! Nu a scăpat nici Cristi Balaj 2 Jayson Papeau a semnat cu Unirea Slobozia! Lovitură dată de echipa lui Andrei Prepeliţă 3 Veste bună pentru Universitatea Craiova şi Mirel Rădoi! Un titular revine în lotul pentru meciul cu Rakow 4 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva” 5 Verdictul lui Fabio Capello după ultima victorie a Interului lui Cristi Chivu: “Ăsta e adevărul” 6 EXCLUSIVPrincipala ţintă a lui Gigi Becali! FCSB luptă cu CFR Cluj pentru transferul iernii în Liga 1
Citește și