NEWS ALERT

Simona Halep şi-a aflat viitoarea adversară! Duel dificil în optimile US Open. Când se va juca meciul

Gabriel Zamfirescu Publicat: 3 septembrie 2021, 23:22

Comentarii
Simona Halep şi-a aflat viitoarea adversară! Duel dificil în optimile US Open. Când se va juca meciul

Profimediaimages

Simona Halep promite să aibă un parcurs de excepţie la ultimul turneu de Mare Şlem al anului. După un meci nebun cu Elena Rybakina, pe româncă o aşteaptă în optimi ucraineanca Elina Svitolina.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep va juca cu Elina Svitolina

Simona Halep va avea parte de un nou duel de cinci stele pentru accederea în sferturile turneului de la US Open. Halep o va înfrunta pe ucraineanca Elina Svitolina care a eliminat-o în două seturi pe rusoaica Daria Kasatkhina. Svitolina s-a impus în minim de seturi, 6-4, 6-2. Duelul Simona Halep-Elina Svitolina ar urma să se dispute duminică, la o oră care urmează să fie anunţată de către organizatorii turneului american.

Simona Halep, meci nebun în turul 3

Simona Halep a jucat în cel mai nebun meci de la US Open de până acum. Românca a avut nevoie de 2 ore şi 22 de minute pentru a reuşi calificarea în optimile competiţiei. A fost 7-6. 4-6, 6-3 pentru româncă după un meci incredibil.

Victoria cu Elena Rybakina şi calificarea în optimile US Open i-au adus româncei un premiu de 265.000 de dolari şi cu 240 de puncte WTA. Simona Halep nu se află la prima performanţă importantă la US Open. S-a mai calificat în semifinale, în 2015, iar în 2013 a ajuns în optimi. Anul trecut ea nu a participat la acest Grand Slam, din cauza pandemiei de coronavirus. În 2019, ultima ediţie la care a participat, românca a fost eliminată în turul al doilea.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:51

FC Argeş – U Cluj, 20:30, LIVE TEXT. Echipa lui Cristiano Bergodi poate egala liderul Craiova. Echipele de start

18:50

Ciprian Marica nu e convins de surpriza pregătită de Mircea Lucescu pentru barajul cu Turcia: “N-avem altă variantă”

18:30

LIVE SCORECsikszereda – Farul 0-0. Constănţenii vor să urce pe locul 2 în play-out

18:23

Steven Gerrard a identificat marea problemă de la Liverpool, după înfrângerea cu Brighton: “Un efect major”

18:20

Cristi Chivu a rupt tăcerea, după ce a fost eliminat în meciul cu Atalanta: „Nu putem controla greșelile altora”

18:13

Jucătorul dorit de Chivu s-a săturat de Arsenal: „Mi-e dor de soare”

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce”
Citește și