US Open 2021 | Reacţie nervoasă a Simonei Halep, după ce Svitolina a câştigat 4 puncte la rând. Momentul care a decis primul set. Nervi pentru „Simo” şi în setul al doilea

De Antena Sport
Publicat: 5.09.2021, 20:15

US Open 2021 | Reacţie nervoasă a Simonei Halep, după ce Svitolina a câştigat 4 puncte la rând. Momentul care a decis primul set. Nervi pentru „Simo şi în setul al doilea

Simona Halep, reacţie nervoasă în primul set cu Svitolina

Simona Halep s-a enervat în primul set pe care l-a pierdut în faţa Elinei Svitolina. Marea noastră campioană a avut două şanse de break, însă Svitolina a revenit fabulos şi a câştigat următoarele 4 puncte.

La scorul de 3-3, Simona Halep a avut două şanse de a realiza break-ul. Din păcate, marea noastră campioană nu le-a valorificat, iar Svitolina a câştigat game-ul care avea să fie decisiv în economia primului set. Simona Halep a părut extrem de afectată de acest moment şi a izbucnit. Astfel, Halep şi-a dat seama că a irosit două şanse uriaşe şi şi-a aruncat racheta.

Simona Halep s-a enervat şi în setul al doilea

Simona Halep s-a enervat şi în al doilea set. La scorul de 3-2 pentru ea, Simona Halep a aruncat din nou cu racheta. Svitolina a câştigat acel game şi a egalat la 3 în setul al doilea.

Simona Halep revine în TOP 10 WTA după US Open 2021

Simona a primit o veste excelentă înaintea meciului. Revine în TOP 10 WTA după ce Petra Kvitova a fost învinsă de Maria Sakkari, scor 4-6, 3-6! Avea nevoie ca Petra Kvitova să iasă înaintea ei de la US Open.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

7
22:49
Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
7
22:21
Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!
7
22:02
„Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1!
7
21:52
Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles”
7
21:46
„N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului
7
21:14
„A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!
7
20:57
Surprizele pregătite de selecționerul Belgiei pentru EURO 2024. Cu ce jucători se pot duela „tricolorii” lui Edi Iordănescu
7
20:56
FotoGloria Buzău a promovat în Liga 1! Focuri de artificii la Buzău, după performanţa uriaşă!
7
20:35
Ce a spus Mihai Rotaru despre Gigi Becali, după ce Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe FCSB!
7
20:32
Ana Bogdan s-a calificat în turul 2 al turneului de la Roma! A învins-o pe Leylah Fernandez în două seturi