Închide meniul

Cristian Tudor Popescu, discurs furibund după ultimele declaraţii ale Simonei Halep: “Merită ce i se întâmplă!”

Viviana Moraru Publicat: 15 decembrie 2023, 23:17

Comentarii
Cristian Tudor Popescu, discurs furibund după ultimele declaraţii ale Simonei Halep: Merită ce i se întâmplă!

Simona Halep, în timpul unui meci/ Profimedia Images

Cristian Tudor Popescu a avut un discurs furibund la adresa Simonei Halep. Ziaristul a analizat declaraţiile oferite recent de româncă, şi în special, cele despre Patrick Mouratoglou. CTP este de părere că fostul lider WTA merită ceea ce i se întâmplă, după ce a avut încredere deplină în antrenorul francez.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep a dezvăluit recent că a întrerupt colaborarea cu Patrick Mouratoglou. Românca s-a declarat dezamăgită de faptul că antrenorul francez nu a oferit o reacţie, imediat după testul său pozitiv anti-doping.

Cristian Tudor Popescu, discurs furibund despre Simona Halep

Cristian Tudor Popescu nu a înţeles de ce Simona Halep s-a declarat nedreptăţită, fiind de părere că românca ar fi trebuit să evite astfel de afirmaţii, mai ales înaintea unui proces.

“Nu-și mai poate relua cariera, dacă e vorba de 4 ani. Nu este bun acest gest, nu este potrivit. Nu te apuci să faci afirmații și să spui că ești nedreptățită.

Nu te apuci să faci astfel de declarații care pot să creeze reacții adverse unei instanțe de judecată. Practic, forțezi cumva mâna respectivei instanțe să te declare nevinovată, ceea ce mai niciodată nu duce la urmări pozitive”, a declarat Cristian Tudor Popescu, conform sport.ro.

Reclamă
Reclamă

De asemenea, CTP s-a declarat revoltat de faptul că Simona Halep a fost prea “blândă” atunci când a oferit declaraţii despre Patrick Mouratoglou. Acesta este de părere că românca a făcut cea mai mare greşeală din cariera ei atunci când a ales să aibă încredere în antrenorul francez.

“Simona îl gadilă pe Patrick Mouratoglou cu o asemenea exprimare. Individul a tăcut atâta timp, Simona fiind supusă unor presiuni greu de imaginat pentru noi.

Ar fi trebuit să-i spună măcar acum în față: ‘Am avut încredere și a fost un nemernic, care și-a bătut joc de mine!’

Reclamă

Este, după părerea mea, cea mai mare greșeală din cariera Simonei, faptul că s-a predat cu arme și bagaje, s-a dat pe mâna acestui individ.

Plătește acum pentru modul în care a înțeles să se dea pe mâna acestui Mouratoglou și să-l protejeze. Din punctul ăsta de vedere, Simona merită ceea ce i se întâmplă”, a mai spus CTP.

Simona Halep a anunţat oficial încheierea colaborării cu Patrick Mouratoglou

Simona Halep a anunţat oficial încheierea colaborării cu Patrick Mouratoglou. Tenismena română, suspendată 4 ani din activitate de ITIA, a precizat că nu mai colaborează de ceva vreme cu Academia lui Patrick Mouratoglou.

Fostul lider mondial a vorbit în premieră despre antrenorul francez care o pregătea în momentul în care a fost depistată pozitiv cu roxadustat şi suspendată din competiţii.

”Am încetat să mai lucrez cu Academia (n.r. Academia Patrick Mouratoglou) de ceva timp. Mereu am avut încredere, iar acum încrederea mea este zdruncinată. Pe viitor, nu știu cum va fi, dacă voi mai putea avea încredere din nou”, a declarat Simona Halep pentru euronews.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:08
Adrian Mihalcea, afectat deși a învins în premieră FCSB: „M-a dat peste cap”
0:02
Elias Charalambous a făcut praf arbitrajul, după 0-3 cu UTA: „Poate dacă îi rupea dinții se dădea fault”
0:00
“3 puncte” Gigi Becali nu s-a dezminţit înainte de derby-ul cu Dinamo! Patronul FCSB a luat o decizie radicală
23:50 3 dec.
Inter – Venezia 5-1. Echipa lui Chivu şi-a “zdrobit” adversara şi s-a calificat în sferturile Cupei Italiei
23:44 3 dec.
Căpitanul de la Arad al FCSB-ului, concluzii după eșecul dureros cu UTA: „Trebuie să punem capul în pământ”
23:38 3 dec.
Uluitor! Ce putea să facă jucătoarea lăsată acasă de Ovidiu Mihăilă, în timp ce România juca “finala” cu Ungaria
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 3 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 4 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 5 De ce nu a mers Ion Țiriac la înmormântarea bunului său prieten. Ilie Năstase a fost “mandatat” să-i ţină locul 6 UTA – FCSB 3-0, în Cupa României. Campioana României, surclasată de echipa lui Adrian Mihalcea la Arad
Citește și