Închide meniul

Simona Halep a sărbătorit Paştele la Madrid! "Am ciocnit și ouă de dimineață cu domnul Ţiriac. Am mâncat cozonac şi pască"

Antena Sport Publicat: 3 mai 2021, 6:29

Comentarii
Simona Halep a sărbătorit Paştele la Madrid! "Am ciocnit și ouă de dimineață cu domnul Ţiriac. Am mâncat cozonac şi pască"

Simona Halep a sărbătorit Paştele alături de Ion Ţiriac

"Sigur că rămâne timp de a mă bucura de sărbătoare. Am ciocnit și ouă de dimineață, și cu domnul Țiriac, a fost la micul dejun. Am sărbătorit Paștele, și aseară am mâncat un pic de cozonac și pască, mi s-au adus de acasă aceste preparate. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar m-am bucurat, ca în alți ani aici, la Madrid, de fiecare dată când s-a întâmplat să se suprapună cu turneul. L-am simțit cu adevărat, doar că nu m-am dus să iau lumină, ceea ce fac când sunt acasă", a spus Halep, citată de gsp.ro.

Simona Halep – Elise Mertens, în optimile de la Madrid

După victoria entuziasmantă cu Saisai Zheng, 6-0, 6-4, pentru Simona Halep urmează meciul din optimi cu Elise Mertens. Aceasta va fi a şasea întâlnire directă dintre cele două, iar numărul 3 WTA este în mare avantaj la acest capitol. 

Simona conduce cu 4-1 la directe şi a câştigat fără set pierdut cele trei meciuri disputate pe zgură în faţa numărului 16 WTA. A fost 6-0, 6-3 la Madrid 2018, 6-2, 6-1 la Roland Garros 2018 şi 6-2, 7-5, la Praga 2020. 

Simona Halep – Elise Mertens, în optimile de la Madrid. Simo, ultima româncă de la Madrid

Pentru că au ajuns în această fază a competiției, jucătoarele vor primi 36.400 de euro. Calificarea în "sferturi" este recompensată cu 58.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep, rămasă singura româncă de pe tabloul principal de simplu, a câştigat turneul de la Madrid în 2016 şi 2017 şi a mai fost finalistă în 2014 şi 2019.

Simona Halep – Elise Mertens, în optimile de la Madrid. Super-interviu cu Simo

Simona Halep a răspuns unui set inedit de întrebări. Românca a fost pusă să aleagă la ce colegă din circuitul WTA ar apela în diferite situații.

Cu cine ai merge la dans?

Reclamă

– Elina Svitolina, cu siguranță. Am văzut-o pe Instagram, este foarte bună. Eu nu mă pricep, dar m-ar învăța ea.

Cu cine ai merge în vacanță?

– Cu Petra Kvitova, pentru că este o persoană foarte drăguță.

Cu cine ai călători spre Australia?

– Cu Ash Barty, categoric. Mi-ar spune niște povești interesante.

A cui listă telefonică ai vrea să o copiezi?

– A lui Naomi Osaka, e japoneză și are cu siguranță persoane interesante.

Pe cine ai ruga să gătească pentru tine?

– Pe Garbine Muguruza, pentru că e din Spania.

Ca cine ai vrea să arăți?

– Aș vrea să fiu precum Karolina Pliskova. E înaltă, o persoană specială și am o relație deosebită cu ea.

Pe cine ai suna într-o zi proastă?

– Pe Kiki Bertens.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12
Bernadette Szocs – Sabine Winter LIVE VIDEO (20:05), în optimi la WTT Champions Montpellier. Şi Samara joacă joi
0:09
Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială”
23:50 29 oct.
Nicolae Grigore, supărat pe arbitraj: “Cred că FCSB nu avea nevoie de ajutor”
23:44 29 oct.
Adrian Şut, despre perioada complicată care o aşteaptă pe FCSB: “Ne-am asumat”
23:41 29 oct.
Remarcatul lui Elias Charalambous, după Bistrița – FCSB 1-3: “Mă bucur că am câștigat un jucător”
23:40 29 oct.
Inter – Fiorentina 3-0. Echipa lui Cristi Chivu a obținut o victorie clară și a urcat pe podium
1 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 2 Primul transfer al iernii cerut de Costel Gâlcă la Rapid. Anunţul lui Victor Angelescu 3 EXCLUSIVIoan Suciu, şedinţă de urgenţă de 4 ore cu Denisa Golgotă, după scandalul din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească” 4 Gigi Becali, anunţ categoric după ce a aflat de oferta de 5 milioane de euro pentru Louis Munteanu 5 Revenire importantă la Rapid pentru derby-ul cu Universitatea Craiova. Titularul lui Costel Gâlcă s-a refăcut 6 Mihai Stoica a ieşit la atac şi l-a distrus pe patronul rival din Liga 1: “Cum îşi permite să vorbească?”
Citește și