Închide meniul

Simona Halep – Petra Martic 6-1, 6-1 | ”Am jucat cel mai bun tenis din acest an!” ”Simo”, reacție de mare campioană după calificarea în semifinalele de la Indian Wells + ”Secretul” din spatele meciului perfect

Dragoș Vasile Publicat: 17 martie 2022, 2:37

Comentarii
Simona Halep – Petra Martic 6-1, 6-1 | ”Am jucat cel mai bun tenis din acest an!” ”Simo”, reacție de mare campioană după calificarea în semifinalele de la Indian Wells + ”Secretul” din spatele meciului perfect

Profimedia

Simona Halep, reacție de mare campioană după calificarea în semifinalele Indian Wells

”A fost un meci grozav, simt că am jucat cel mai bun tenis din acest an, ceea ce mă face super-fericită, pentru că ştiam că o să fie un meci greu împotriva ei. În 2018 a fost un joc mai lung, a fost mult mai dificil, dar astăzi m-am simţit grozav, am fost într-o misiune, am vrut să fiu concentrată pe ceea ce am de făcut şi am reuşit destul de bine. (n.r. – despre cum a reuşit să retuneze atât de bine)

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Când intru pe teren îmi spun că returul trebuie să fie puternic, pentru că ea are un serviciu imens, cu kick, iar la înălţimea mea nu este simplu să returnez, dar am reuşit destul de bine azi. M-am antrenat un pic la retur, ieri şi în această dimineaţă şi totul a mers foarte bine.

(n.r. – despre suporterii care o încurajează) De fapt, băiatul acela (n.r. – Halep a arătat către un spectator), George, vine peste tot în lume şi vreau să-i mulţumesc că mă susţine întotdeauna! Dar le mulţumesc tuturor, pentru că e întotdeauna o plăcere să vin şi să joc aici”, a spus Simona Halep la finalul meciului, potrivit digisport.ro.

Moment uluitor în „sferturile” de la Indian Wells. Halep și-a „distrus” adversara cu două serii magnifice

Simona Halep (26 WTA) i-a predat o adevărată lecție de tenis croatei Petra Martic (79 WTA) în sferturile de finală de la Indian Wells. Campioana noastră s-a descătușat și și-a încântat fanii în confruntarea din Statele Unite. A câștigat în două seturi identice: 6-1, 6-1.

„Simo” a dat recital, iar adversara ei a părut neputincioasă. Totul a început în primul set, la scorul de 2-1. Halep a revenit de la 15-30 și a făcut break-ul. A fost o serie incredibilă, de 13 puncte câștigate de fostul lider mondial. Martic a oprit-o abia la 5-1, la 40-0.

Reclamă
Reclamă

Halep nu s-a oprit și a început imediat după o nouă serie magnifică. Au fost 15 puncte la rând pe care și le-a trecut în cont, perioadă în care a câștigat cu 6-1 primul set și a avut 3-0 în actul secund. Prin urmare, „Simo” a reușit să câștige 28 dintr-un total de 29 de puncte disputate în acea perioadă a meciului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15 16 sept.
Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe
0:13 16 sept.
Liviu Ciobotariu îşi decide la noapte viitorul, după Petrolul – Dinamo 0-3: “Răbdarea nu e aliatul meu”
23:53
Zeljko Kopic trage un semnal de alarmă, după 3-0 cu Petrolul: „Va trebui să înțelegem”
23:29
Cătălin Cîrjan, în culmea fericirii după ce a marcat cu Petrolul: „Muncesc foarte mult în fiecare zi”
23:21
Alexandru Musi a anunţat obiectivul lui Dinamo, după 3-0 cu Petrolul: “Cu siguranţă ne putem bate la titlu”
22:56
Petrolul – Dinamo 0-3. “Câinii” revin pe podium după a cincea victorie a sezonului
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 3 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 4 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 5 Ilie Dumitrescu l-a contrazis în direct pe Gigi Becali, în plină criză la FCSB: “Sunt 100% convins de asta” 6 Gigi Becali pregăteşte schimbări radicale în primul 11 al FCSB-ului. Titularii care sunt OUT: “Altă formulă”
Citește și