Simona Halep – Petra Martic 6-1, 6-1 | Moment uluitor în “sferturile” de la Indian Wells. Halep și-a “distrus” adversara cu două serii magnifice. Reacție imediată a fanilor: “Furnica atomică!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 martie 2022, 2:31

Comentarii
Simona Halep – Petra Martic 6-1, 6-1 | Moment uluitor în sferturile de la Indian Wells. Halep și-a distrus adversara cu două serii magnifice. Reacție imediată a fanilor: Furnica atomică!

Profimediaimages

“Simo” a dat recital, iar adversara ei a părut neputincioasă. Totul a început în primul set, la scorul de 2-1. Halep a revenit de la 15-30 și a făcut break-ul. A fost o serie incredibilă, de 13 puncte câștigate de fostul lider mondial. Martic a oprit-o abia la 5-1, la 40-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep a făcut show în meciul cu Petra Martic, de la Indian Wells

Halep nu s-a oprit și a început imediat după o nouă serie magnifică. Au fost 15 puncte la rând pe care și le-a trecut în cont, perioadă în care a câștigat cu 6-1 primul set și a avut 3-0 în actul secund. Prin urmare, “Simo” a reușit să câștige 28 dintr-un total de 29 de puncte disputate în acea perioadă a meciului.

Fanii Simonei au reacționat imediat, surprinși de ceea ce au văzut pe teren.

Halep este o mașină de distrugere“, a transmis unul dintre urmăritorii ei.

Reclamă
Reclamă

Furnica atomică!“, a reacționat un alt susținător al Simonei.

Doar Halep? Ajutor“, a glumit alt fan pe rețelele sociale.

Reclamă

Simona Halep a avut nevoie de numai 53 de minute pentru a se califica în semifinalele de la Indian Wells. A câștigat cu 6-1, 6-1 și a făcut unul dintre cele mai bune meciuri ale ei din ultimul an!

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:39

Noul stadion al lui Dinamo îi va purta numele lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Cătălin Predoiu

12:15

Ultima mare dorinţă avută de Mircea Lucescu, înainte să moară. Ce i-a cerut doctorului, de pe patul de spital

12:00

Cum se simte Cornel Dinu, după ce a fost internat la Spitalul Universitar: “Din cauza lor am ajuns acolo”

11:20

VIDEO & FOTORămas-bun, Mircea Lucescu! Sicriul fostului selecţioner, depus la Arena Naţională! Anghel şi Edi Iordănescu au sosit şi ei

11:18

Daniel Pancu a îngenuncheat lângă sicriul lui Mircea Lucescu: “A fost binecuvântarea mea să-l am antrenor”

10:26

“Am plâns în hohote, fără ruşine”. Prietenul lui Mircea Lucescu nu-şi revine, după decesul lui “Il Luce”

1 Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion 2 „Nu te vom uita” Moment superb la meciul lui Galatasaray. Ce au făcut jucătorii pentru Lucescu 3 Decizia luată în Turcia, după decesul lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Federaţie 4 Primul nume din fotbalul mondial care și-a anunțat prezența la înmormântarea lui Mircea Lucescu: “Ne vedem” 5 Miliardarul care şi-a trimis bodyguarzii la Arena Naţională, înainte să vină să îşi ia rămas-bun de la Mircea Lucescu 6 Ce a spus Rinat Ahmetov, după moartea lui Mircea Lucescu. Cel mai bogat om din Ucraina, aşteptat la Bucureşti
Citește și