Sorana Cîrstea, înfrângere fără drept de apel în turul 2 de la Indian Wells! Sloane Stephens şi-a luat revanşa în faţa româncei

Alex Masgras Publicat: 10 martie 2024, 8:58

Comentarii
Sorana Cîrstea, înfrângere fără drept de apel în turul 2 de la Indian Wells! Sloane Stephens şi-a luat revanşa în faţa româncei

Sorana Cîrstea, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Sorana Cîrstea a suferit o înfrângere fără drept de apel în turul 2 de la Indian Wells! Cap de serie numărul 19, Cîrstea a intrat în turneu direct din turul secund, dar nu a putut să câştige vreun meci la Indian Wells.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ea a întâlnit-o pe Sloane Stephens, jucătoare care şi-a luat revanşa după înfrângerea din urmă cu o lună de la Doha, în Qatar.

Sorana Cîrstea, înfrângere fără drept de apel în turul 2 de la Indian Wells!

Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă de americanca Sloane Stephens, cu 6-0, 7-5, sâmbătă, în runda a doua a turneului WTA 1.000 de la Indian Wells (California), dotat cu premii totale de 9.258.080 de dolari, potrivit agerpres.ro.

Cîrstea (33 ani, 22 WTA), cap de serie numărul 19, a cedat după o oră şi 20 de minute de joc.

Românca a pierdut fără drept de apel primul set, iar în actul secund a condus cu 5-4, dar apoi a pierdut trei ghemuri consecutive şi meciul.

Reclamă
Reclamă

Luna trecută, în prima rundă a turneului WTA 1.000 de la Doha (Qatar), Cîrstea o învingea pe Stephens cu 6-3, 6-2.

Cîrstea şi Stephens (30 ani, 44 WTA) sunt acum la egalitate în meciurile directe, 2-2.

Cîrstea, sfertfinalistă la ediţia de anul trecut, s-a ales acum cu un cec de 42.000 de dolari şi cu 35 de puncte WTA.

Reclamă

Iga Swiatek, în turul 3 de la Indian Wells. Elena Rybakina s-a retras

Iga Swiatek s-a calificat în turul 3 de la Indian Wells, dotat cu premii totale de 9.258.080 de dolari, după ce a învins-o vineri în două seturi, 6-3, 6-0, pe americanca Danielle Collins în turul 2 al competiţiei.

Swiatek, câştigătoarea din 2022, o va întâlni în turul 3 pe cehoaica Linda Noskova, care a trecut în două seturi, 6-3, 7-5, de italianca Camila Giorgi.

Rybakina (24 ani) făcea parte dintre favoritele turneului după victoria sa de anul trecut din finală contra belarusei Aryna Sabalenka. Ea a câştigat în an acest sezon trofeele la Brisbane (Australia) şi Abu Dhabi.

Rybakina a fost înlocuită pe tabloul principal de jucătoarea americană Kayla Day.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:15

“Haideți, ciocănarilor”. Pep Guardiola, de-a dreptul savuros. Apel către West Ham înainte de meciul cu Arsenal

8:53

Toate calculele sunt aici. Scenariile luptei la titlu dintre Universitatea Craiova şi U Cluj

8:41

“E deja a patra întrebare”. Cristi Chivu s-a săturat când a vorbit cu jurnaliștii despre Jose Mourinho

8:26

VIDEOLouis Munteanu e într-o formă uriaşă! A ajuns la 4 goluri în ultimele 3 meciuri. Execuţie de super-atacant

8:14

Gabi Balint a dat verdictul în lupta pentru titlu și cupă dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova: “Ar fi bine”

7:12

VIDEOColorado Avalanche – Minnesota Wild 1-5. Avs, la prima înfrângere în play-off-ul Cupei Stanley

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și