Închide meniul
NEWS ALERT

Mihaela Buzărnescu merge la Jocurile Olimpice de la Tokyo! “A fost acceptată pe lista calificaţilor”

Publicat: 14 iulie 2021, 12:43

Comentarii
Mihaela Buzărnescu merge la Jocurile Olimpice de la Tokyo! A fost acceptată pe lista calificaţilor

Profimedia

CS Dinamo a anunţat, miercuri, că Mihaela Buzărnescu a fost acceptată pe lista calificaţilor la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihaela Buzărnescu merge la Jocurile Olimpice

“Mihaela Buzărnescu merge la Jocurile Olimpice de la Tokyo! Federaţia Internaţională de Tenis (ITF) a anunţat astăzi că jucătoarea noastră Mihaela Buzărnescu a fost acceptată pe lista calificaţilor la Tokyo 2020!

Dinamo are două jucătoare de tenis la JO: Raluca Olaru şi Mihaela Buzărnescu!”, a anunţat clubul din Ştefan cel Mare pe Facebook.

Până acum, Raluca Olaru şi Monica Niculescu erau singurele jucătoare de tenis din lotul olimpic al României.

Reclamă
Reclamă

Scandal între COSR şi FRT din cauza retragerilor de la Jocurile Olimpice

Simona Halep s-a retras de la Tokyo din cauza ultimei accidentări. Sorana Cîrstea, Patricia Țig și Irina Begu au decis şi ele să nu meargă la Jocurile Olimpice. Şi ele au invocat probleme medicale.

“COSR trebuie să facă un control, pentru că nu se poate să nu avem sportive la JO pe motiv că ar fi accidentate, iar acele sportive să joace în aceste zile la Wimbledon. COSR a dat niște bani și ei trebuie să vadă despre ce este vorba.

Cât despre declarația domnului Țiriac că eu nu aș avea doi lei în buzunar, mama mea m-a învatat un singur lucru, anume să respect bătrânii, persoanele în vârstă”, a declarat ministrul Eduard Novak, în cadrul unei conferințe de presă, în urmă cu o săptămână.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 27 oct.
Doliu în fotbalul spaniol! A murit un fost mare portar al lui Real Madrid şi al Valenciei
23:38 27 oct.
Cristi Manea a dezvăluit “secretul” lui Costel Gâlcă care aduce victorii: “Sunt multe echipe”
23:20 27 oct.
Costel Gâlcă a anunţat o schimbare la Rapid după ce giuleştenii au umilit-o pe Unirea Slobozia în campionat!
23:14 27 oct.
Alex Dobre pune presiune pe Mircea Lucescu: “E o dezamăgire atunci când nu joci”
23:03 27 oct.
“O victorie mare” Reacţia lui Claudiu Petrila după Rapid – Unirea Slobozia 4-1! A marcat primul gol după 3 luni
22:51 27 oct.
“Mă simt foarte rău” Reacţia lui Papeau după ce a revenit în Giuleşti, iar echipa lui a fost umilită de Rapid!
1 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 2 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 3 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 4 Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane” 5 Ce le-a spus Dennis Politic suporterilor, în faţa autocarului, după ce n-a jucat niciun minut în FCSB – UTA 4-0 6 EXCLUSIVCamelia Voinea a anunţat că deschide proces după declaraţiile Denisei Golgotă: “Am luat legătura cu avocaţii”
Citește și