NEWS ALERT

Olimpiu Moruţan are zilele numărate la Galatasaray. Nu l-a convins pe Fatih Terim. “Va fi împrumutat la iarnă”. Unde ar putea ajunge internaţionalul român

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 septembrie 2021, 14:18

Comentarii
Olimpiu Moruţan are zilele numărate la Galatasaray. Nu l-a convins pe Fatih Terim. Va fi împrumutat la iarnă. Unde ar putea ajunge internaţionalul român

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Terim şi-a pierdut răbdarea după eşecul suferit de Galatasaray pe terenul lui Kayserispor, scor 0-3, în etapa a 6-a din campionatul Turciei. Jurnaliştii de la Fotospor anunţă că se caută soluţii pentru împrumutul lui Moruţan încă din această iarnă. Sunt două posibile destinaţii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Olimpiu Moruţan ar putea fi împrumutat de Galatasaray

Fosta “perlă” a lui Becali a oferit o pasă decisivă în cele patru meciuri jucate la echipa la care a fost adus şi Alexandru Cicâldău.

A început să se vorbească despre câțiva jucători tineri, că ar urma să fie împrumutați la iarnă pentru a juca mai mult și a-și crește nivelul. Printre aceștia se află și Olimpiu Moruțan, pentru care s-au plătit 5,7 milioane de euro. Fatih Terim ar vrea să-l trimită într-un campionat în care tinerii se dezvoltă foarte bine, precum cel al Belgiei sau Olandei“, au scris turcii de la fotospor.com.

Valeriu Iftime și-a pierdut răbdarea cu Gigi Becali

Olimpiu Moruțan s-a transferat în această vară de la FCSB la Galatasaray, iar clubul lui Gigi Becali le datorează câteva procente și celor de la FC Botoșani, vechea echipă a fotbalistului.

Doar că Gigi Becali nu i-a trimis nici până acum banii lui Valeriu Iftime, la aproape o lună de la transferul lui Moruțan la Galatasaray.

Reclamă
Reclamă

Nu nu, n-am luat. Nu-mi e frică de bani cu domnul Becali dar nu știu care sunt regulile contractului. Cât, cum. Presa îmi spune ceva, dumnealui mi-a spus mie altceva, adică aproape 5 milioane de euro. Una peste alta, am nevoie de banii pentru Moruțan și sper să îi primesc, nu știu, habar n-am când”, a dezvăluit Valeriu Iftime, la AS.ro LIVE.

FCSB l-a cedat, în această vară, pe Olimpiu Moruțan. Jucătorul a ajuns la Galatasaray, iar Gigi Becali a anunțat că a luat în schimbul său 4.2 milioane de euro, plus un bonus de 1.5 milioane de euro, în funcție de performanțe.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Cupa României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:30

“FCSB nu prinde Europa!” Mitică Dragomir crede că Dinamo trece de echipa lui Gigi Becali la baraj

10:24

Sorana Cîrstea, lăudată de Jelena Ostapenko: “Este o persoană extraordinar de drăguță”

10:09

Bobo Vieri, cuvinte mari pentru Cristi Chivu: “El nu gândește cum o fac mulți din Italia”

10:02

Cel mai rapid sold-out din istoria Universității Craiova. În cât timp s-au vândut biletele pentru meciul cu U Cluj

9:34

“Trebuia să-i retragi licența de antrenor!” Panduru critică în termeni duri negocierile pentru revenirea lui Charalambous

9:19

Ousmane Dembele, cel mai bun jucător din Ligue 1, al doilea an consecutiv

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 3 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 4 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum” 5 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 6 Surpriză uriaşă la FCSB! Cine poate sta pe bancă la barajul din Conference League
Citește și