Indian Wells 2021 | Ce a putut spune bielorusa care a eliminat-o pe Simona Halep. A uimit pe toată lumea la finalul meciului: “Mi-am luat bilete să plec acasă”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 11 octombrie 2021, 8:52

Comentarii
Indian Wells 2021 | Ce a putut spune bielorusa care a eliminat-o pe Simona Halep. A uimit pe toată lumea la finalul meciului: Mi-am luat bilete să plec acasă

Profimediaimages

Nici măcar Aliaksandra Sasnovici nu credea că o va elimina pe Simona Halep de la Indian Wells. Chiar jucătoarea bielorusă a spus acest lucru la finalul meciului câştigat în faţa româncei la Indian Wells 2021.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ce a putut spune bielorusa care a eliminat-o pe Simona Halep

Aliaksandra Sasnovici era sigură că va fi eliminată atunci când a văzut ce adversară are de înfruntat. “Este foarte distractiv, pentru că atunci când am văzut sfertul de tablou, am văzut trei campioane de grand slam. Aliaksandra Sasnovici era în acest sfert. A fost distractiv pentru mine.

Am jucat azi împotriva Simonei, e o mare campioană, am fost foarte nervoasă la final petnru că doream atât de mult să câştig. Mi-am luat bilete pentru acasă, erau 30 al sută şanse pentru mine să câştig, 70 la sută pentru ea.

Mi-am zis OK, intru pe teren, mă bucur de joc, dar să câştig? Uau! Mi-am cumpărat deja biletele, am vrut să schimb ceva înainte de primul tur, le-am schimbat şi data viitoare o să fac la fel”, a declarat Sasnovici, la interviul de la finalul meciului, de pe teren.

Simona Halep, eliminată în turul 3 la Indian Wells

Simona Halep nu a rezistat în faţa bielorusei Aliaksandra Sasnovici. Românca, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 11, a fost învinsă cu scorul de 7-5, 6-4, de Aliaksandra Sasnovici din Belarus, locul 100 WTA, în turul al treilea al turneului de categorie WTA 1.000 de la Indian Wells.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:58

Asta ar fi lovitura secolului. Guardiola, printre favoriții la banca naționalei Italiei

17:47

EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi”

17:37

VideoGrand Prix, ediția 42 | Antal Putinică și Cătălin Ghigea au analizat Marele Premiu al Japoniei

17:36

Real face casting pentru un nou galactic. Pe listă, jucători de la PSG, City și Liverpool

17:05

„Ar fi rușinos să merg la Gică cu asta” Stoichiță vorbește despre plecarea de la FRF

16:54

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 aprilie

1 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 2 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 3 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 4 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 5 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 6 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi
Citește și