Închide meniul

Kremlin Cup 2021 | Simona Halep – Maria Sakkari, duel de foc în sferturi: “Va fi o provocare pentru mine!” Anunț uriaș făcut de Simo: “Sunt vindecată 100%, nu mai am dureri!”

Antena Sport Publicat: 21 octombrie 2021, 23:20 / Actualizat: 22 octombrie 2021, 1:24

Comentarii
Kremlin Cup 2021 | Simona Halep – Maria Sakkari, duel de foc în sferturi: Va fi o provocare pentru mine! Anunț uriaș făcut de Simo: Sunt vindecată 100%, nu mai am dureri!

Profimediaimages

Simona Halep – Maria Sakkari este duelul de foc de care va avea parte Simo în sferturile de finală de la Kremlin Cup. “Simo” a avut cuvinte de laudă la adresa adversarei sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep – Maria Sakkari, în sferturi la Kremlin Cup

Am văzut-o evoluând în acest an, a jucat foarte bine. Încrederea ei e foarte sus, va fi o provocare enormă pentru mine, dar n-am nimic de pierdut. Îmi doresc foarte mult să fac un meci bun. Indiferent de rezultat, e bine că sunt sănătoasă și pot juca la cel mai înalt nivel”, a spus Halep pentru digisport.ro.

Simona Halep: “Acum mă simt 100% vindecată, nu am alte dureri”

Simona Halep a vorbit despre starea sa de sănătate, în contextul în care marea noastră campioană a avut probleme mari din cauza accidentărilor.

A trecut ceva timp de când m-am recuperat. Atunci am fost puțin temătoare, dar acum mă simt 100% vindecată, nu am alte dureri. Sunt bine și mă bucură acest lucru. Vreau doar să mă bucur de tenis și să fac tot ce pot pe teren. Tot ce se întâmplă acum e un bonus. Îmi face plăcere să fiu pe teren.

Am noroc că nu sunt în bulă și putem ieși, m-am plimbat. Moscova îmi place foarte mult, e puțin frig, dar e plăcut. Mă simt bine și sunt norocoasă că m-am vindecat anul acesta și pot termina pozitiv“, a mai spus Simona Halep.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep – Veronika Kudermetova 6-1, 7-6. Românca, încă o victorie la Kremlin Cup

Simona Halep a închis primul set în doar 31 de minute, dar s-a chinuit în partea a doua. Românca a avut o șansă să câștige meciul mai devreme, la 5-4 în setul al doilea, dar nu a reușit să facă break-ul.

Kudermetova, în ciuda creșterii spectaculoase în joc din setul al doilea, nu a reușit să răstoarne și scorul. A fost nevoie de tie-break pentru ca Simona Halep să închidă meciul.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:48
Valentin Costache a marcat împotriva lui Dinamo și a recunoscut: „Să nu se supere pe mine. Încă simt ceva pentru ei”
22:31
Zeljko Kopic și-a taxat jucătorii, după ce Dinamo a ratat șansa de a urca pe primul loc: „Prea multe greșeli”
22:31
LIVE VIDEOEstrela Amadora – Moreirense 0-0. Ianis Stoica, rezervă la gazde
22:28
“Cât de dinamovist mai eşti?” Răspunsul lui Adrian Mihalcea după ce i-a învins pe “câini”!
22:24
Cătălin Cîrjan, la pământ după UTA – Dinamo 2-0: „Îmi doream să încheiem anul pe primul loc”
21:52
LIVE VIDEOEdmonton Oilers – Minnesota Wild se joacă ACUM. Spectacol total cu cea mai în formă echipă din NHL
1 FotoCe a putut scrie pe TikTok monumentalul Claudiu Răducanu după ce şi-a dus soţia în Raiul Milionarilor 2 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 3 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 4 FotoPensia umilitoare pe care o primeşte Ilie Năstase de la statul român: “Înseamnă că atât merit” 5 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 6 Talpan a cerut la FIFA şi UEFA excluderea naţionalei şi a cluburilor româneşti din competiţiile internaţionale!
Citește și