Închide meniul
VIDEO

Bodo Glimt – AS Roma 6-1. Jucătorii s-au dus la galerie să-și ceară scuze. Cum au reacționat ultrașii după umilința din Norvegia

Antena Sport Publicat: 22 octombrie 2021, 9:01

Comentarii
Bodo Glimt – AS Roma 6-1. Jucătorii s-au dus la galerie să-și ceară scuze. Cum au reacționat ultrașii după umilința din Norvegia

Captură Instagram

La finalul partidei, jucătorii romani s-au dus la ultrașii care au făcut deplasarea să își ceară scuze, dar fanii nu le-au acceptat, fiind exasperați de felul în care a jucat echipa de pe Olimpico.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Suporterii și-au huiduit favoriții timp de mai multe minute, chiar dacă aceștia au încercat să își ceară scuze pentru rezultatul umilitor cu care se întorc în Italia, după o deplasare în Conference League.

 
View this post on Instagram
 
A post shared by Curva Sud Roma (@curvasud.roma)

Bodo Glimt – AS Roma 6-1. Umilință istorică pentru Jose Mourinho

Mourinho a schimbat câțiva jucători, dar Roma a abordat meciul cu majoritatea titularilor în teren. Chiar și așa, rezultatul a fost halucinant.

Nu a fost o umilință doar pentru AS Roma, ci și pentru Jose Mourinho. A fost prima dată în cariera lui când „The Special One” a încasat 6 goluri într-un singur meci. Au fost nevoie de 1008 partide ca să vedem o echipă pregătită de Mourinho să încaseze atât de multe goluri într-o partidă.

Reclamă
Reclamă

„Este vina mea! Am vrut să le dau o șansă anumitor jucători. Există o mare diferență între titulari și rezerve. După mine, aș juca mereu cu aceiași jucători”, a explicat Jose Mourinho, citat de Solo la Roma.

Bodo/Glimt este lider în campionatul Norvegiei, la trei puncte de Molde, ocupanta locului al doilea. Norvegienii care au dat de pământ cu echipa lui Jose Mourinho au un lot cotat la doar 14 milioane de euro.

Înființată în 1916, Bodo/Glimt are trei trofee în palmares, un titlu (2020) și două cue (1975 și 1993).

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:24
Real Madrid – Osasuna 1-0. Kylian Mbappe i-a făcut cadou victoria lui Xabi Alonso, la debutul antrenorului
0:11
Anca Todoni, eliminată în primul tur al calificărilor la US Open după un meci de peste trei ore
0:08
Mohamed Salah a intrat în istorie, după ce a fost desemnat jucătorul anului PFA pentru a treia oară!
23:55 19 aug.
Steaua Roşie – Pafos 1-2! Echipa românului Vlad Dragomir, aproape de grupa Champions League! Rezultatele serii
23:53 19 aug.
Nicolae Dică, răspuns dur pentru Adi Petre, după ce acesta a dezvăluit că l-a înjurat: “Minte prea mult!”
23:42 19 aug.
Dan Şucu, aproape de o nouă mare lovitură pe piaţa transferurilor! Jucătorul pe care îl poate vinde la Inter
1 Adrian Mititelu, dezvăluiri incredibile despre Vladislav Blănuţă: “Va juca în Liga a 3-a şi va primi o lecţie de viaţă” 2 Adrian Petre l-a înjurat pe Nicolae Dică! Scandal uriaş între cei doi: “De asta a fost dat afară de peste tot” 3 Scandal după tragerea la sorţi a play-off-ului Cupei României! Acuzaţii dure: “Ce manevre s-au făcut” 4 Reacția FRF, după scandalul provocat de tragerea la sorți din Cupa României. Comunicatul emis de federație 5 Louis Munteanu, ofertă uriaşă de la Valencia. Condiţiile puse pentru realizarea transferului definitiv 6 VIDEOGil Vicente – Porto 0-2. “Dragonii” închid etapa a doua din Liga Portugal cu o victorie fără emoții
Citește și