Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK a luat două goluri în 9 minute şi a pierdut derby-ul cu Olympiakos. Alex Mitriţă a jucat doar 19 minute

Gabriel Zamfirescu Publicat: 24 octombrie 2021, 22:24

Răzvan Lucescu, acuze fără precedent de pe banca lui PAOK

Răzvan Lucescu/ Zuma Press / Nikku via Hepta

Seară de uitat pentru Răzvan Lucescu şi PAOK Salonic în Grecia. Trupa antrenorului român a pierdut derby-ul din Grecia, cu Olympiakos, 1-2. PAOK a fost răpusă de două ori în prima repriză, în doar 9 minute de joc.

Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia

Camora şi Masouras au fost oamenii care au marcat pentru echipa din Port în minutele 22 şi 31 şi au decis derby-ul. PAOK a marcat un gol pe finalul meciului prin Murg în minutul 81, dar nu a fost de ajuns pentru echipa antrenată de către Răzvan Lucescu. S-a terminat 2-1 pentru Olympiakos, un meci în care Alexandru Mitriţă a intrat în minutul 60 şi a fost schimbat peste doar 19 minute de către Lucescu Jr.

Mitriță a suferit o accidentare care l-ar putea ţine o perioadă bună de timp departe de terenul de fotbal. Se pare că Mitriță a acuzat probleme la mușchii inghinali.

Echipa lui Răzvan Lucescu se îndepărtează de lider

În urma acestei înfrângeri, PAOK Salonic se îndepărtează de liderul Olypiakos Pireu. Echipa lui Răzvan Lucescu pierde după patru victorii consecutive şi e la patru puncte distanţă de primul loc. Mai mult, a fost egalată la puncte de către Volos, 13, dar rămâne pe podium datorită golaverajului superior. Pe locul 2 este AEK Atena, cu un punct sub liderul Olympiakos Pireu.

21:32 VIDEODerby nebun între PAOK şi AEK! A fost nevoie de intervenţia poliţiei! Răzvan Lucescu, criză de nervi 21:28 LIVE VIDEORomânia – Italia se joacă ACUM în AntenaPLAY. Debutăm la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A 21:26 Cum se simte Mihai Stoica după sărbătoarea de titlu de la FCSB! Ce problemă mai are, pe lângă arcada spartă 21:20 LIVE TEXTCFR Cluj – Sepsi 1-1! Alimi, gol din penalty! Continuă lupta pentru locul 2 din Liga 1 21:12 Rapid, ofertă din Bundesliga pentru un titular! Dan Şucu, gata să dea o lovitură uriaşă 20:50 „Au făcut o treabă bună” Adi Mutu i-a lăudat pe jucătorii de la FCSB după ce au câștigat titlul! Nu l-a uitat nici pe Gigi Becali 20:45 LIVE VIDEOPAOK – AEK se joacă ACUM, în AntenaPLAY! Răzvan Lucescu, ultima şansă la titlu! Derby nebun în Grecia 20:41 VIDEODenis Alibec a retrogradat în Qatar! A marcat primul gol după patru luni, dar nu şi-a putut salva echipa 20:19 „Nu există! Sunt 4 litere!” Tudorel Stoica a răbufnit după ce FCSB a câștigat titlul! Discurs dur la adresa roș-albaștrilor 19:37 VIDEODenis Drăguș, gol fabulos în Trabzonspor – Gaziantep! S-a distrat cu echipa care vrea să îl transfere. A marcat și Deian Sorescu Vezi toate știrile