Simona Halep, dezvăluiri după calificarea în semifinale la Transylvania Open: “Sunt obişnuită cu aceste dureri”. Amănunte despre accidentare şi despre adversara din semifinale

Gabriel Zamfirescu Publicat: 29 octombrie 2021, 19:29

Comentarii
Simona Halep, dezvăluiri după calificarea în semifinale la Transylvania Open: Sunt obişnuită cu aceste dureri. Amănunte despre accidentare şi despre adversara din semifinale

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Simona Halep – Jaqueline Cristian a fost un adevărat galop de sănătate. Simona s-a impus cu un dublu 6-1 şi e în careul de aşi al competiţiei de la Cluj Napoca. La final, Halep a vorbit despre adversara din sferturi, dar şi despre problemele de sănătate pe care le are.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, dezvăluiri după calificarea în semifinale la Transylvania Open

“Mi-am tratat spatele aseară şi azi dimineaţă. Sunt bucuroasă că am putut câştiga şi că am ajuns în semifinale aici, acasă. Sunt obişnuită cu aceste dureri. Am uitat de durere şi m-am bucurat de tenis.Are un viitor frumos în faţă şi practică un tenis foarte bun. E un secret, nu pot să spun ce fac pentru a servi mai puternic.

La acest nivel e foarte important serviciul. Să sperăm că voi putea să servesc în continuare aşa pentru că este foarte important. Mă bucur că îi am în echipa mea. Sunt persoane minunate. Mă ajută să cred în mine. Când zâmbeşti mereu, joci din ce în ce mai bine. Le mulţumesc”, a spus Simona Halep, la interviul de pe teren, imediat după finalul partidei.

Simona Halep, mesaj pentru adversara din semifinale

Simona Halep a vorbit şi despre viitoarea adversară din semifinalele competiţiei. Dacă trece de sferturi, Emma Răducanu o întâlneşte în premieră pe Simona Halep. “Cu Emma nu am jucat. Este foarte bună, a făcut o performanță extraordinară la US Open. O să dau tot ce am mai bun”, a mai spus Simona Halep.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:20

VideoJurnal Antena Sport | Galeria de Oscar

20:20

VIDEO | :)) Starul de la Cupa Mondială, surprins de fani când a produs un moment devenit viral

20:17

Caricatura ireală a revistei ”Charlie Hebdo”, după ce Didier Deschamps și-a pierdut mama

20:11

Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei

19:48

David Popovici luptă pentru medalii la proba de 50 m liber de la Roma. Finala e AZI la 21:03

19:28

Quaresma a râs de Henry şi Ibrahimovic, după ce Cristiano Ronaldo a făcut spectacol la Cupa Mondială: “Manechine!”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 Jucătorii care sunt aproape de transferul la Rapid: “Discuţii avansate!”
Citește și