Închide meniul

Ilie Năstase apelează la Ion Țiriac în scandalul cu Ciprian Marica. Cere ajutor și de la Guvern. “E un furt!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 noiembrie 2021, 19:06

Comentarii
Ilie Năstase apelează la Ion Țiriac în scandalul cu Ciprian Marica. Cere ajutor și de la Guvern. E un furt!

Profimediaimages

Ciprian Marica ar fi formulat o acțiune în instanță pentru excluderea lui Ilie Năstase din proiectul Fundației. Judecătoria Sectorului 1 ar fi respins cererea. Totuși, la o nouă acțiune ar fi avut câștig de cauză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ilie Năstase i-a cerut ajutorul lui Ion Țiriac

Miza este una uriașă. Fundația „Ilie Năstase”, care administrează Baza Voința, are în patrimoniu terenuri extrem de valoroase. “Nasty” a apelat deja la avocații lui Ion Țiriac.

E urât, îmi pare rău, l-am considerat pe Ciprian un băiat ca lumea! Când a venit la mine a vrut să închirieze un teren de fotbal. După a vrut să se extindă să ia tot! Miza este să ia el tot controlul bazei. Nu știu cine l-a învățat, dar l-a învățat greșit! Am avocați, o să merg, am avocații domnului Țiriac și o să aflu ce s-a întâmplat… Cum de instanța a respins prima lui cerere și cum a doua a acceptat.

Eu procură să intre în fundație nu i-am dat, că nu-s așa de nebun. Îi dau procură și mă scoate le pe mine? El e pe acte acum președintele fundației mele. Asta înseamnă, după mine, un furt!

Miza e să ia el tot controlul la baza Voința! El nu înțelege că toate contractele sunt în derulare și nu pot fi reziliate, chiar dacă el a făcut șmecherii la justiție, pe acolo…“, a declarat Ilie Năstase la o conferință de presă.

Reclamă
Reclamă

Fostul mare jucător de tenis a ajuns la spital după ce a aflat că ar fi fost trădat de Ciprian Marica. Va depune plângere la poliție și la DNA.

Am muncit atâția ani ca să ajung aici, să pot să folosesc terenul ăsta, și mi se ia cu o ușurință incredibilă. Mâine mă duc la Guvernul României. Uitați ce mi s-a întâmplat, vă rog să îmi dați altul. Eu sunt aici de 20 de ani, am băgat niște bani și vreau și eu să fac tenis aici. Îmi dați voie? Că cineva nu îmi dă voie, m-a dat afară“, a anunțat fostul lider ATP.

Terenurile pe care Marica ar vrea să le obțină din Fundația lui Ilie Năstase au fost obținute de fostul tenismen prin două decizii de Guvern. Acestea ar valora aproximativ 50 de milioane de euro pe piața imobiliară.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:11
Sancțiune uriașă primită de Csikszereda, după incidentele de la meciul cu FC Botoșani
18:06
Tyson Fury revine în ring! Când va avea loc lupta şi pe cine va înfrunta britanicul
17:59
La Liga le oferă bani pentru a lupta împotriva pirateriei! Suma oferită pentru denunţarea transmisiunilor ilegale
17:37
Anunţul făcut de UEFA după accidentul în care şapte fani PAOK au murit
17:27
„Joga Bonito” în alb-vișiniu! Brazilianul Rapidului, detalii despre sacrificiile făcute pentru a juca fotbal
16:57
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 28 ianuarie
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 4 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 5 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 6 VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România
Citește și