Închide meniul
Video

”Eu îmi doresc, ei își doresc!” Edi Iordănescu, prima reacție după negocierile cu FRF. Antrenorul are șanse mari să devină noul selecționer

Dragoș Vasile Publicat: 22 ianuarie 2022, 19:20

Profimedia

Edi Iordănescu, prima reacție după negocierile cu FRF

Update: Edi Iordănescu a oferit prima reacție după negocierile cu FRF.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Încă nu am semnat, nu vă pot spune nimic concret. Am făcut pași importanți, sunt perspective foarte mari să se materializeze. Poziția Federației este cea mai importantă în acest moment, dar să va spune mai multe Mihai Stoichiță. Eu îmi doresc, ei își doresc, deci probabil ne înțelegem foarte curând”, a transmis Edi Iordănescu.

Update: Și avocatul lui Edi Iordănescu este prezent la sediul FRF.

Edi Iordănescu este prezent la sediul FRF pentru a pune punct ultimele detalii din contract alături de Răzvan Burleanu și Mihai Stoichiță.

Din informațiile AS.ro, cele două părți nu au semnat contractul până acum pentru că mai sunt anumite clauze de pus la punct. Din câte se pare, Iordănescu vrea să se asigure prin contract că are decizie totală asupra staff-ului tehnic, a oamenilor cu care va lucra.

Reclamă
Reclamă

Din informațiile noastre, un alt punct pe care selecționerul vrea să-l treacă în contract este acela că va avea autoritate deplină asupra selecției de jucători. Cei din FRF sunt de acord cu doleanțele tehnicianului și urmează ca acestea să fie trecute în contract.

Reacția lui Dan Petrescu după ce Edi Iordănescu s-ar fi înțeles cu FRF pentru postul de selecționer

Edi Iordănescu e la un pas să devină noul selecționer al României. Dan Petrescu, care s-a aflat și el în cursa pentru ocuparea postului lăsat liber de Mirel Rădoi, a reacționat după ce a aflat că Iordănescu Jr. e favoritul lui Răzvan Burleanu și Mihai Stoichiță.

„Nu mă așteptam să dureze atât, nu știu dacă e vina antrenorilor sau a FRF, poate e mai bine să aștepte atât decât să greșească. Îmi doresc să fie un antrenor care să reușească să ducă România la un european sau mondial. Nu are rost să vorbim de Edi Iordănescu până nu va fi, au fost atâtea speculații, au fost toți atât de siguri. Să așteptăm ca să pot spune mai multe”, a spus Dan Petrescu, într-o conferință de presă.

Reclamă

Gică Hagi, Dan Petrescu și Ladislau Boloni au refuzat naționala

România nu are selectioner de când Mirel Rădoi a plecat la sfârșitul lunii noiembrie, după campania eșuată din preliminariile CM 2022 din Qatar.

”Tricolorii” au ratat prezența la baraj după ce au terminat pe locul trei într-o grupă cu Germania, Macedonia de Nord, Armenia, Islanda și Liechtenstein.

FRF a purtat negocieri cu antrenori precum Răzvan Lucescu, Gică Hagi, Dan Petrescu și Ladislau Boloni, dar toți au refuzat.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55 5 iun.

Franța a încasat 5 goluri într-un meci oficial după o pauză de 57 de ani! Festival de reușite în Nations League

23:46 5 iun.

Avertisment pentru Cristi Chivu: “Poate pleca până în decembrie” Dezvăluiri dure din vestiarul lui Inter

23:44 5 iun.

Spania – Franța 5-4! Semifinală „nebună” în Nations League. „Furia Roja”, duel cu Portugalia în ultimul act

23:13 5 iun.

Italienii au anunțat prima decizie a lui Cristi Chivu la Inter! Ce se va întâmpla începând cu primul meci

23:13 5 iun.

Cristi Chivu, criticat pentru plecarea la Inter! Presa din Parma a reacţionat dur: “Lasă un gust amar”

22:47 5 iun.

Gigi Becali, lăudat de Mircea Lucescu după ce l-a transferat pe Denis Alibec la FCSB: “Vă divulg ce mi-a spus!”

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”
Citește și