Închide meniul

Malcom Edjouma, gol anulat în FCSB – Universitatea Craiova! Horaţiu Feşnic a ezitat, iniţial, să anuleze reuşita mijlocaşului roş-albaştrilor

Valentin Pîrcălabu Publicat: 3 aprilie 2022, 19:34

Comentarii
Malcom Edjouma, gol anulat în FCSB – Universitatea Craiova! Horaţiu Feşnic a ezitat, iniţial, să anuleze reuşita mijlocaşului roş-albaştrilor

Hepta

FCSB a început în forţă derby-ul cu Universitatea Craiova. Echipa lui Toni Petrea a deschis scorul în minutul 9, prin Malcom Edjouma, după o fază prelungită de atac. Reuşita lui Malcom Edjouma a fost anulată de arbitrul Horaţiu Feşnic după câteva secunde.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Salariul lui Malcom Edjouma, la FCSB!

Gigi Becali a dezvăluit ce salariu va avea la FCSB Malcom Edjouma. Fotbalistul de 25 de ani va câștiga 14.000 de euro pe lună, dar nu se apropie de cel mai bine plătiți oameni din lotul roș-albaștrilor.

”A durat negocierea la salariu, a zis că fără 14.000 sau 15.000 nu vine. S-a ajuns la 14.000, s-a făcut o medie. N-am fost niciodată atât de bucuros de un transfer ca de transferul ăsta”, a spus Becali, citat de digisport.ro.

Suma de 14.000 de euro pe lună e una foarte bună pentru Liga 1, dar nu se apropie de cele câștigate de cei mai importanți jucători din echipa lui Becali. Căpitanul Tănase are cel mai mare salariu, 30.000 de euro. Al doilea cel mai bine plătit jucător al lui Toni Petrea este Claudiu Keșeru, cu 25.000 de euro lunar. Podiumul este completat de Florinel Coman, care primește lunar 20.000 de euro de la vicecampioni.

Edjouma a început să plângă după ce Gigi Becali l-a luat la FCSB

Malcom Edjouma a fost primul transfer realizat de Gigi Becali la FCSB în 2022. Despărţirea de Marius Croitoru şi de colegii de la Botoşani a fost una cu încărcătură emoţională enormă. Marius Croitoru a dezvăluit că Malcom Edjouma a fost extrem de emoţionat când a venit să îşi ia rămas bun de la el. Edjouma a fost transferat la FCSB pentru suma de 350.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

A venit Malcom la mine și îi dăduseră lacrimile, i-am spus ‘băi, pleci la mai bine’!”, a spus Marius Croitoru la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04
Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial!
0:00
Cipru – România, 21:30, LIVE TEXT. Meci crucial pentru tricolori în preliminariile World Cup 2026
23:46 8 sept.
Ilie Dumitrescu l-a criticat pe Gigi Becali: “Cum să faci aşa ceva?”
23:45 8 sept.
Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup
22:30 8 sept.
E gata! Dani Coman a anunţat ce se întâmplă cu Mario Tudose, după negocierile cu FCSB: “Am încheiat discuţiile”
22:30 8 sept.
Mihai Pintilii a spus ce s-a întâmplat la singurul antrenament al FCSB-ului la care a participat Gigi Becali
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 3 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 4 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 5 Probleme pentru Lamine Yamal, după ce Spania a dat recital cu Turcia. Ce s-a întâmplat la plecarea din stadion 6 Programul etapei a 10-a din Liga 1. Surpriză privind meciul FCSB-ului cu Botoşani
Citește și