Închide meniul

Gigi Becali, pus la zid după FCSB – Universitatea Craiova 0-2: “Confundă grajdul cu fotbalul!”

Dragoș Vasile Publicat: 4 aprilie 2022, 8:32

Comentarii
Gigi Becali, pus la zid după FCSB – Universitatea Craiova 0-2: Confundă grajdul cu fotbalul!

Hepta

Gigi Becali a fost atacat după eşecul FCSB-ului cu Universitatea Craiova, scor 0-2. Avocatul Virgil Boglea, președintele Asociației ”Salvați Steaua”, a răbufnit la finalul mecului şi, fără să îi menţioneze numele, a pus tunurile pe patronul roş-albaştrilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a fost pus la zid după eşecul de pe Arena Naţională. FCSB a pierdut partida cu echipa lui Laurenţiu Reghecampf, la capătul unui meci în care a ratat numeroase ocazii de gol. În urma acestui rezultat, echipa lui Toni Petrea poate ajunge la 8 puncte în spatele celor de la CFR Cluj.

Gigi Becali, atacant după FCSB – Universitatea Craiova 0-2

”Cineva spunea: Ochiul stăpânului, îngrașă vitele. Acel cineva confundă însă grajdul cu fotbalul sau invers, fotbalul cu grajdul. Când ne mai gândim că vorbim de cel mai galonat club de fotbal din România, atunci problema e și mai mare. Această confuzie se tot propagă de atâția ani.

Pare că nu există vreo șansă ca lucrurile să se schimbe. Cândva, supărările din viața privată îmi erau alungate de bucuriile Stelei. Acum, viața privată îmi alungă supărările pricinuite de Steaua. Sper să retrăiesc și vremurile cu bucurii pe ambele planuri. Pentru că au fost destule, Slavă Domnului”, a declarat Virgil Boglea, potrivit Radio Sport 1.

Bănel Nicoliță nu îi mai dă nicio șansă la titlu FCSB-ului: „S-a dus, e clar!”

FCSB – Universitatea Craiova 0-2. Bănel Nicoliţă consideră că echipa lui Toni Petrea nu mai are nicio şansă în cursa pentru titlu. „Roş-albaştrii” au pierdut derby-ul de pe Arena Națională și pot ajunge la 8 puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

Fostul mijlocaș este de părere că elevilor lui Toni Petrea le-a lipsit ambiția în derby-ul cu oltenii.

„Sunt foarte dezamăgit, dar asta e. Nu știu dacă a fost fault la primul gol din primele minute (n.r. – golul anulat al lui Malcom Edjouma). Dacă înscriau atunci, situația era alta. Îmi pare rău, asta e… titlul s-a dus, e clar că nu mai are nicio șansă FCSB.

Nu sunt eu în măsură să spun de ce nevoie au ei. Dar din ceea ce am văzut eu, mi-aș fi dorit mai multă ambiție, mai multă dăruire, pentru că suporterii merită din plin”, a spus Bănel Nicoliţă, la finalul meciului FCSB – Universitatea Craiova 0-2.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:48
Comunicatul Federaţiei Române de Gimnastică după scandalul izbucnit în urma declaraţiilor Denisei Golgotă
19:30
Rapid – Unirea Slobozia (LIVE TEXT, 20:30). Giuleștenii au șansa să treacă pe primul loc. Echipele de start
19:21
Botoşani – Hermannstadt 2-0. Liderul Ligii 1, de neoprit! A şasea victorie la rând în campionat
18:35
Românul Cristi Chivu pregăteşte un transfer de la Real Madrid. Afacerea surpriză anunţată în presa din Italia
18:13
Bosnia a anunţat lotul pentru meciul cu România. Dzeko şi cei care ne-au “răpus” la Bucureşti, printre jucători
17:55
Accidentare teribilă în Botoşani – Hermannstadt! Una dintre vedetele liderului a ieşit pe targă
1 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 2 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 3 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu al Mexicului. Britanicul, noul lider din clasamentul general al piloților 4 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 5 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 6 FotoGestul lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram după ce l-a schimbat în meciul Metaloglobus – Universitatea Craiova
Citește și