Spectacol în Europa! Chelsea – Arsenal 2-4 şi Manchester City – Brighton 3-0. Benzema, două penalty-uri ratate în Osasuna – Real Madrid 1-3. Juventus – Inter, finala Cupei Italiei. Rezultatele zilei sunt AICI

Dragoș Vasile Publicat: 20 aprilie 2022, 23:59

Manchester City, show total

A fost spectacol în campionatele tari din Europa, dar şi în Cupa Italiei. Arsenal a câştigat derby-ul cu Chelsea, scor 4-2, Manchester City a urcat din nou pe primul loc în Premier League, după ce a învins-o pe Brighton cu 3-0. În Franţa, PSG a făcut spectacol în deplasarea de la Angers, 0-3.

În Cupa Italiei, Juventus a învins-o pe Fiorentina şi s-a calificat în marea finală. Ieri seară, Inter a învins-o pe AC Milan cu 3-0, după ce Lautaro Martinez a fost one-man show. Astfel, Juventus – Inter este derby-ul din ultimul act al competiţiei.

Rezultatele zilei din Europa

Premier League:

Ligue 1

La Liga

Cupa Italiei

Update: Osasuna – Real Madrid 1-3. Lucas Vazquez a stabilit rezultatul final cu un gol marcat în minutul 90+6. Cu această victorie, jucătorii lui Carlo Ancelotti s-au distanţat la 17 puncte de Atletico şi la 18 puncte de Real Madrid!

Update: Angers – PSG 0-2. GOOOL! Sergio Ramos a majorat avantajul parizienilor.

Update: Osasuna – Real Madrid 1-1. David Alaba a deschis scorul în minutul 12, iar Budimir a restabilit egalitatea după doar 2 minute.

Update: Kylian Mbappe a deschis scorul în Angers – PSG. Este reuşita cu numărul 22 în Ligue 1 pentru superstarul francez.

Update: La pauză, Chelsea – Arsenal este 2-2. Cele 4 goluri s-au marcat în doar 19 minute. Nketiah a deschis scorul, Werner a egalat, după care Smith Rowe a lovit din nou. Azpilicueta a punctat pentru 2-2.

Neymar şi Kylian Mbappe promit spectacol în Angers – PSG. Liderul din Ligue 1 vine după succesul cu Marseille, 2-1, şi are un avans de 15 puncte în fruntea clasamentului.

Meciurile zilei în Europa vor fi LIVE SCORE pe AS.ro.

Ligue 1

La Liga

Luptă la titlu în doi în Premier League

Liverpool a urcat pe primul loc în Premier League după succesul la scor cu Manchester United, 4-0. Rivala Manchester City are meci cu Brighton şi nu îşi permite paşi greşiţi.

Cum arată programul lui Liverpool în ultimele 6 etape: Everton (acasă), Newcastle (deplasare), Totttenham (acasă), Aston Villa (deplasare), Southampton (deplasare) şi Wolves (acasă).

Cum arată programul lui Manchester City în ultimele 7 etape: Brighton (acasă), Watford (acasă), Leeds (deplasare), Newcastle (acasă), West Ham (deplasare), Aston Villa (acasă).

7
23:44
PSG – Borussia Dortmund 0-1. Echipa germană e prima finalistă a Ligii Campionilor în acest sezon! Parizienii au avut 4 bare!
7
23:43
FotoOlimpiu Moruţan a mers în cârje la stadion pentru a-şi susţine echipa la semifinala cu Beşiktaş! Mesajul superb al clubului
7
23:32
Xavi a ales jucătorii care nu pot pleca de la Barcelona! Numele care nu pot fi transferate de nicio echipă din lume
7
23:17
Un veteran de la Real Madrid, mesaj emoționant înainte de returul cu Bayern Munchen din Ligă: „Probabil va fi ultimul meci”
7
23:16
Răspunsul primarului Buzăului la întrebarea dacă aşteaptă duelurile cu Gigi Becali: „Sper ca Gloria Buzău să devină «Steluţa» 2”
7
22:49
Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
7
22:21
Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!
7
22:02
„Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1!
7
21:52
Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles”
7
21:46
„N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului