Închide meniul
VIDEO

Cum a arătat prima zi a lui Robert Lewandowski la Barcelona. Aplauze, urale şi îmbrăţişări: “Vreau să câştig titluri!”. Reunire emoţionantă cu Aubameyang

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 iulie 2022, 17:57

Comentarii
Cum a arătat prima zi a lui Robert Lewandowski la Barcelona. Aplauze, urale şi îmbrăţişări: Vreau să câştig titluri!. Reunire emoţionantă cu Aubameyang

Robert Lewandowski a fost transferat de Barcelona / Profimediaimages

Au apărut detalii despre cum a arătat prima zi a lui Robert Lewandowski la Barcelona. Pe reţelele sociale, clubul blaugrana a postat imagini care au făcut deliciul fanilor. Atacantul de 33 de ani a fost transferat de la Bayern pentru 45 de milioane de euro. La această sumă se adaugă alte 5 milioane din bonusuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lewandowski s-a despărţit de campioana din Germania după opt sezoane petrecute în Bavaria. A făcut vizita medicală la Barcelona şi a semnat un contract valabil pentru următorii patru ani. Va avea un salariu de 9 milioane de euro pe sezon.

Cum a arătat prima zi a lui Robert Lewandowski la Barcelona

Fostul golgheter din Bundesliga a fost primit cu urale de fanii echipei antrenate de Xavi şi a avut o zi de neuitat. A anunţat şi ce aşteptări are de la noul sezon.

În cele din urmă am ajuns aici, sunt foarte fericit că sunt la Barcelona. Ultimele zile au fost foarte lungi, dar în cele din urmă s-a ajuns la un acord şi ma pot concentra către un nou capitol din viaţa mea. Eu întotdeauna sunt cel care îşi doreşte să câştige, nu doar meciul ci şi titluri. Îmi doresc să câştigăm încă din startul sezonului şi să devenim campioni la finalul acestui sezon“, a declarat Robert Lewandowski în primul interviu oferit pentru gruparea de pe Camp Nou.

Şi momentul în care a făcut cunoştinţă cu noii săi coechipieri a fost unul de neuitat pentru Lewandowski. Aceştia l-au aplaudat în momentul în care a intrat în sală. Vizibil emoţionat, Robert s-a salutat cu aceştia. A avut parte de o reunire emoţionantă cu Aubameyang, cel cu care a fost coechipier la Borussia Dortmund.

Reclamă
Reclamă

Robert Lewandowski, despre întâlnirea cu Xavi: ”Am avut o chimie imediată”

Robert Lewandowski şi Xavi, managerul Barcelonei, s-au întâlnit întâmplător în Ibiza. Atacantul a declarat că a simţit o chimie imediată cu antrenorul catalan, care i-a spus că îl doreşte pe Camp Nou.

Xavi are un plan pentru ca Barcelona să se întoarcă în top. L-am întâlnit în Ibiza întâmplător, dar am avut o chimie imediată şi mi-a spus: „Am să te aştept, vom lucra bine împreună şi vom câştiga multe trofee”, a mai spus Robert Lewandowski.

Reclamă

Într-un interviu pentru Bild, atacantul de 33 de ani a declarat că decizia de a o părăsi pe Bayern a fost una extrem de dificilă, însă este fericit că poate avea parte de o nouă exprienţă.

Am vrut să evoluez într-o altă ligă, diferită de Bundesliga, dar adevărul este că a fost cea mai dificilă decizie din viaţa mea. Am vrut să locuiesc în alt loc, să descopăr ceva nou împreună cu familia mea. Fiica mea Klara va merge la şcoală anul viitor şi a trebuit să luăm o decizie. Şi decizia a fost să încercăm ceva nou. Dacă nu acum, atunci probabil nu ar fi fost posibilă altcândva. A fost o oportunitate unică”, a declarat Robert Lewandowski, pentru Bild.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:08
Adrian Mihalcea, afectat deși a învins în premieră FCSB: „M-a dat peste cap”
0:02
Elias Charalambous a făcut praf arbitrajul, după 0-3 cu UTA: „Poate dacă îi rupea dinții se dădea fault”
0:00
“3 puncte” Gigi Becali nu s-a dezminţit înainte de derby-ul cu Dinamo! Patronul FCSB a luat o decizie radicală
23:50 3 dec.
Inter – Venezia 5-1. Echipa lui Chivu şi-a “zdrobit” adversara şi s-a calificat în sferturile Cupei Italiei
23:44 3 dec.
Căpitanul de la Arad al FCSB-ului, concluzii după eșecul dureros cu UTA: „Trebuie să punem capul în pământ”
23:38 3 dec.
Uluitor! Ce putea să facă jucătoarea lăsată acasă de Ovidiu Mihăilă, în timp ce România juca “finala” cu Ungaria
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 3 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 4 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 5 UTA – FCSB 3-0, în Cupa României. Campioana României, surclasată de echipa lui Adrian Mihalcea la Arad 6 De ce nu a mers Ion Țiriac la înmormântarea bunului său prieten. Ilie Năstase a fost “mandatat” să-i ţină locul
Citește și