Dinamo – FC U Craiova 1948 0-0, în meciul zilei din Cupa României. Rapid, spectacol cu Dumbrăviţa. Farul, remiză surprinzătoare cu CSM Alexandria

Antena Sport Publicat: 18 octombrie 2022, 23:00

Dinamo - FC U Craiova 948

Ovidiu Burcă, în timpul unui meci pentru Dinamo/ Facebook Dinamo Bucureşti

Dinamo – FC U Craiova 1948 0-0, în meciul serii din Cupa României. Ovidiu Burcă a trimis rezervele în teren şi a reuşit să îi încurce pe oltenii lui Adrian Mititelu.

Toate meciurile din grupele Cupei României au putut fi urmărite în format LIVE SCORE pe AS.ro.

LIVE BLOG Cupa României | Dinamo – FC U Craiova 1948 0-0

Update 22:55: Dinamo – FC U Craiova 1948 0-0. Final între trupa lui Ovidiu Burcă şi oltenii lui Adrian Mititelu. „Câinii” au ratat o dublă ocazie în minutul 44, în timp ce trupa din Bănie a cerut penalty în minutul 65.

Update 21:00: Start în meciul dintre Dinamo şi FC U Craiova 1948!

Update 20:40: Echipele de start de la Dinamo – FC U Craiova 1948:

Dinamo: Dumjovic – Florescu, Giafer, Bena, Șerban – Dudea – Roșu, Borcea – Țîră, Buhăescu, Ghezali
Antrenor: Ovidiu Burcă

FC U Craiova 1948: Gurău – Zanfir, Lourenco, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah, Achim – Sidibe, Bauza, Blănuță – Ganea
Antrenor: Paul Răducanu

Update 20:05: Dumbrăviţa – Rapid 1-4. Final în Giuleşti. Trupa lui Adrian Mutu a făcut spectacol în confruntarea din prima rundă de Cupa României.

Update 19:54: Dumbrăviţa – Rapid 1-4! GOL! Vojtus a marcat şi el, în minutul 76.

Update 19.30: Dumbrăviţa – Rapid 1-3! GOOOLLL! Emmers a înscris cu un şut la colţul lung, din marginea careului.

Update 19.20: Dumbrăviţa – Rapid 1-2! Alexandru Albu a reuşit „dubla” în minutul 58. A marcat dintr-o centrare perfectă a lui Alexandru Ioniţă!

Update 18.50: Dumbrăviţa – Rapid 1-1! GOOOLLL! Alexandru Albu a restabilit egalitatea, cu o lovitură de cap, în minutul 34.

Update 18.29: Dumbrăviţa – Rapid 1-0! GOOOLLL. Călin Toma a deschis scorul după o fază superbă. A profitat de o eroare făcută în defensivă de Ştefan!

Update 18.15: A început meciul din Giuleşti!

Update 17.50: Echipele de start de la CSC Dumbrăviţa – Rapid. Adi Mutu atacă cu Dugandzic şi Alexandru Ioniţă.

CSC Dumbrăvița: Trifon – Bura-Koț, Zurbagiu, Gîsă – T. Bodri, I. Tănase, A. Olaru, Martinov, C. Toma – Paulevici, Simon
Rezerve: Mikloș, Curea, L. Bodri, Ghinescu, Grancea, Pașcalău, D. Popa, Tismonar, Ungureanu
Antrenor: Cosmin Stan

Rapid: Drăghia – Dussaut, Ignat, Grigore, Ștefan – Emmers, Al. Albu, Ciobanu – Pănoiu, Dugandzic, Ioniță
Rezerve: Ungureanu, Iacob, Sefer, Morais, Kait, Săpunaru, Crivac, Gheorghe, Vojtus
Antrenor: Adrian Mutu

Update 17:19: CSM Alexandria – Farul 2-2! Fluier final în primul meci disputat azi în Cupa României.

Update 17:12: CSM Alexandria – Farul 2-2! Gazele au egalat prin Cioablă!

Update 16:45: CSM Alexandria – Farul 1-2! GOOOL! Gabi Torje a reuşit „dubla”.

Update 16:05: CSM Alexandria – Farul 1-1! Gazdele au egalat, în minutul 35. Mihai Stancu a înscris superb, din lovitură liberă.

Update 15:38: CSM Alexandria – Farul 0-1. Gabi Torje a deschis scorul pentru trupa lui Gică Hagi, în minutul 8!

Update 15.30: A început CSM Alexandria – Farul Constanţa.

Meciul dintre Dinamo și FC U Craiova 1948, din grupa A, se va disputa la Giurgiu, pe stadionul “Marin Anastasovici”. Tot astăzi, în Cupa României se joacă CSM Alexandria – Farul și Dumbrăvița – Rapid, ambele partide fiind din grupa C.

Fiecare echipă va disputa câte 3 meciuri în faza grupelor, iar primele două clasate se vor califica în optimile de finală.

Gloria Buzău – FC Botoșani (15:30)

FC Hermannstadt – Universitatea Craiova (18:15)

Ocna Mureș

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

Detalii despre ultimele probleme de sănătate ale lui Mircea Rednic: „Domnul doctor nu i-a dat voie să facă mult efort!”

18:43

Walter Zenga a fost prezentat de o echipă de Liga a 4-a. Anunţ incredibil despre fostul antrenor de la FCSB şi Dinamo

18:16

Câte etape a fost suspendat Radu Drăgușin de UEFA, după ce a fost eliminat în minutul 8 în Tottenham – Qarabag 3-0

17:55

Pep Guardiola a confirmat că Rodri e OUT pentru restul sezonului! Mesaj după operația jucătorului: „Cele mai proaste vești”

17:32

Estoril – Sporting LIVE VIDEO în AntenaPLAY (22:15). Programul etapei cu numărul 7 din Liga Portugal!

1 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici” 2 FotoAdelina Chivu, anunţ despre revenirea lui Cristi Chivu în fotbalul românesc: „Crezi că mai înţelege ceva de aici?” 3 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie” 4 FotoAdelina Chivu, dezvăluiri tulburătoare despre cea mai cumplită accidentare a lui Cristi Chivu: „Era într-o euforie că n-a murit” 5 FCSB – RFS 4-1. FCSB a dat recital la debutul în grupa principală din Europa League. Darius Olaru, „dublă” spectaculoasă! 6 Tottenham, victorie clară cu Qarabag, după ce Drăguşin a fost eliminat! Ajax a făcut spectacol cu Beşiktaş! Rezultatele serii