Gigi Becali ia în calcul ca Mihai Pintilii să devină antrenor principal la FCSB, în locul lui Nicolae Dică. Patronul roş-albaştrilor i-a fixat un obiectiv celui care, în prezent, ocupă postul de delegat al vicecampioanei României.
Mihai Pintilii va sta pe bancă în ultimul meci al lui FCSB din acest sezon al Conference League. FCSB – West Ham este în această seară, de la ora 22:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Gigi Becali a anunţat în ce condiţii Mihai Pintilii devine antrenor principal la FCSB
Latifundiarul din Pipera nu se grăbeşte să îi găsească înlocuitor lui Dică nici în meciurile din campionat cu Rapid şi FC U Craiova 1948. În cazul în care Pintilii obţine 6 puncte în cele două dispute, atunci el va fi „principal” cu acte în regulă.
„Până când e pauză, nu mai numesc niciun antrenor. O să stea Pintilii pe bancă și cu West Ham, și cu Rapid, și cu Craiova. Am vreo zece antrenori pe listă, dar nu iau nicio decizie până la pauza competițională. Dacă batem pe Rapid și pe Craiova, rămâne Pintilii„, a declarat Gigi Becali pentru playsport.ro.
După ce Nicolae Dică şi-a dat demisia, Gigi Becali şi-a făcut o listă scurtă de pe care nu au lipsit Ilie Poenaru, Andrei Prepeliţă, Eugen Neagoe şi Liviu Ciobotariu.
Antrenorul lui FC Voluntari a rupt tăcerea şi a spus că a fost sunat de Gigi Becali pentru a veni antrenor de la FCSB.
„V-aş ruga să nu insistaţi pe acest subiect. Tot ceea ce s-a scris şi s-a discutat în media este real. Cei de la FCSB m-au dorit şi vreau să le mulţumesc celor care m-au propus şi domnului Gigi Becali care s-a gândit la mine. Faptul că am avut rezultate bune aici, înseamnă că am fost apreciat pentru tot ce am făcut aici şi în cariera mea.
Nu vreau să discut mai multe despre acest subiect. Motivele nu am să vi le spun, pentru că nu pot să vă spun gândurile mele şi nu este normal să spun ce am vorbit cu ei. A fost o decizie a mea pe care am luat-o. Dacă sunt aici îmbrăcat cu tricoul lui FC Voluntari, înseamnă că am decis să rămân aici„, a spus Liviu Ciobotariu.