Vlad Tudor, declaraţii pline de emoţie după ce a debutat pentru FCSB, în partida cu Oţelul: “M-a ajutat Dumnezeu”

Viviana Moraru Publicat: 10 noiembrie 2022, 23:48

Comentarii
Vlad Tudor, declaraţii pline de emoţie după ce a debutat pentru FCSB, în partida cu Oţelul: M-a ajutat Dumnezeu

Vlad Tudor, la finalul meciului dintre Oţelul şi FCSB/ AS.ro

Vlad Tudor a oferit primele declaraţii, după ce a debutat pentru echipa mare a FCSB-ului, în partida cu Oţelul. Fiul lui Aexandru Tudor a fost recunoscător pentru şansa primită din partea lui Mihai Pintilii, antrenor care l-a trimis în teren la pauza duelului de la Galaţi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a remizat cu Oţelul, în etapa a doua a grupelor Cupei României. Roş-albaştrii păstrează şanse minime pentru calificarea în semifinalele competiţiei, având două puncte, după primele două runde.

Vlad Tudor, declaraţii pline de emoţie după ce a debutat la FCSB în partida cu Oţelul

Vlad Tudor s-a declarat fericit de faptul că Mihai Pintilii l-a trimis în teren la meciul cu Oţelul. Tânărul atacant a încercat să aducă un suflu pozitiv echipei, însă suţine că a fost “sufocat” de ritmul vicecampionilor.

Totodată, Vlad Tudor a dezvăluit că Zlatan Ibrahimovic este modelul său, alături de alţi jucători precum Lionel Messi, Cristiano Ronaldo şi chiar Gică Hagi.

“A fost o experienţă frumoasă la echipa mare. Am avut o şansă şi nu am fructificat-o. (Reporter: Te gândeai că vei debuta?) Speram, nu eram sigur. M-a ajutat şi Dumnezeu.

Reclamă
Reclamă

Am vrut să intru cu energie, m-am sufocat un pic pentru că ritmul este diferit, poate şi presiunea şi-a spus cuvântul. Tata nu mi-a spus nimic înainte de meci, nu ştia nimic.

Sunt câţiva fotbalişti pe care îi admir, Zlatan Ibrahimovic, Messi şi Ronaldo, normal, chiar şi Gică Hagi”, a declarat Vlad Tudor, pentru Digi Sport.

Reacţia lui David Miculescu, după ce FCSB a remizat cu Oţelul, în Cupa României

David Miculescu a oferit primele declaraţii, după ce FCSB a remizat cu Oţelul, în etapa a doua a grupelor Cupei României. Atacantul roş-albaştrilor îşi dorea victoria în duelul cu trupa lui Dorinel Munteanu, însă acum se gândeşte la următorul meci, cel cu FC U Craiova 1948, din Liga 1.

Reclamă

Miculescu a vorbit şi despre antrenorul de la FCSB. Vârful susţine că atmosfera de la echipă este una foarte bună, cu Mihai Pintilii la cârmă, însă susţine că jucătorii vor primi cu braţele deschise orice tehnician va fi numit de Gigi Becali.

„Din păcate am făcut egal, am venit să câştigăm, să luăm cele trei puncte. Am avut multe ocazii, ne gândim acum la meciul de campionat cu FC U Craiova 1948.

Mereu când voi intra, voi încerca să-mi ajut echipa, ori cu gol, ori cu pasă de gol. (n.r. despre Oţelul) Au jucat cu FCSB, e altă atitudinea, a fost stadionul plin. Nu ne convine că nu am câştigat.

(n.r. Cum este cu Mihai Pintilii pe bancă) S-a schimbat puţin, este bine. A fost mereu aproape de noi, am câştigat meciul cu Rapid de ziua lui. A fost un cadou frumos. Orice meci îl jucăm la victorie, mai ales că suntem FCSB. Cine vine ca antrenor, noi îl aşteptăm”, a declarat David Miculescu, pentru Digi Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va încheia derby-ul etapei din Liga 1: Universitatea Craiova - Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:50

Sir Alex Ferguson, dus la spital înainte de Man. United – Liverpool. Antrenorului i s-a făcut rău pe Old Trafford

17:23

Ce scenariu ar fi! Florin Prunea aruncă un nume-surpriză în discuția pentru viitorul antrenor de la FCSB

17:11

Nu joacă pentru SUA, dar va fi la el acasă la Mondial! De-abia aşteaptă să înfrunte Brazilia: “Moment special”

16:54

Miraculos! O nou-promovată din Europa a cucerit titlul și primul trofeu din istoria de 128 de ani a clubului

16:28

“Am rămas perplex, părea un pariu”. Chivu a “cucerit” un fost câștigător de Cupă UEFA cu ce a făcut la Inter

16:28

“I-am spus lui Gigi ce face greşit” Fostul antrenor din Liga 1 a identificat principala problemă de la FCSB!

1 Rezultatul de care mai are nevoie Cristi Chivu la Inter pentru a câştiga titlul, după ce Napoli a remizat cu Como 2 “Mai bine nu-l am în fața mea”. Dani Coman, dezlănțuit la adresa propriului jucător: “Să nu te ducă capul…” 3 FotoÎn plin proces de divorţ, Ioana Năstase a luat o decizie radicală în privinţa lui Ilie Năstase! 4 FotoDavid Miculescu și-a cumpărat o mașină de lux. Octavian Popescu și-a însoțit colegul de la FCSB 5 Ilie Dumitrescu, variantă “bombă” pentru banca FCSB-ului! Mesaj direct pentru Gigi Becali: “Ar fi o lovitură” 6 S-a stabilit a doua echipă promovată în Premier League. O fostă câștigătoare de Cupa UEFA revine după un an
Citește și