Închide meniul

Dumitru Dragomir, solicitare neobișnuită pentru FRF: „Un milion de euro să plece către clubul lui Hagi!”

Cosmin Olteanu Publicat: 26 decembrie 2022, 17:24

Comentarii
Dumitru Dragomir, solicitare neobișnuită pentru FRF: Un milion de euro să plece către clubul lui Hagi!”

Dumitru Dragomir este fostul președinte LPF / Hepta

Dumitru Dragomir are o solicitare neobișnuită pentru FRF! Fostul șef LPF vrea ca Federația să o ajute cu bani pe Farul Constanța.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prezent, Farul Constanța se află pe primul loc din Liga 1, cu 45 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate.

Dumitru Dragomir, solicitare neobișnuită pentru FRF

Dumitru Dragomi și-a exprimat aprecierea pentru Gică Hagi și pentru proiectul demarat de acesta la Farul Constanța. Totodată, acesta consideră că FRF ar trebui să-i vireze o sumă de bani, în fiecare an, formației de la malul mării.

„Hagi e cel mai bun manager din ţară! Hagi este de felicitat şi federaţia ar trebui să îl ajute, că nu îl ajută! Iar loturile de juniori sunt făcute cam din echipele de la Constanţa.

Ar trebui, în fiecare an, 500.000 sau un milion de euro să plece către clubul lui Hagi”, a declarat Dumitru Dragomir, pentru orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Dumitru Dragomir o vede pe CFR Cluj favorită la câștigarea campionatului

„Oracolul din Bălcești” susține că FCSB și Farul Constanța nu au nicio șansă la titlul de campioană, în actualul sezon. Acesta o dă favorită pe campioana en-titre CFR Cluj.

„Bravo lui Gică Hagi. A făcut și face minuni cu copiii ăia ai lui la Farul. Nimeni nu are curajul lui. A băgat pe teren și copii de 15 ani, iar acum tot el a terminat anul pe primul loc în clasament.

Însă, după părerea mea Farul nu o să câștige campionatul. Și știți de ce? Nu joacă Gică Hagi. Dacă Farul îl avea pe teren pe Gică Hagi, atunci puteam să pun pariu că echipa asta a lui Gică era campioană încă din iarnă.

Reclamă

Dar așa, tot CFR o să câștige campionatul. Echipa este mult mai omogenă și are foarte mulți jucători cu experiență. În plus, dar nu în ultimul rând, CFR Cluj îl are antrenor pe Dan Petrescu.

Eu îl consider cel mai bun antrenor din România. Omul ne arată trofeele câștigate de el și are dreptate. E bun.

Nici FCSB nu va avea nicio șansă la titlu. Mihai Pintilii este încă la început de drum și nu pare că e capabil să câștige meciurile importante împotriva lui Dan Petrescu”, a declarat Dumitru Dragomir, pentru prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:21
Presa din Spania l-a “înţepat” pe Kylian Mbappe, după dubla cu echipa din liga a 3-a: “Să îi spună cineva”
11:41
Andrei Rațiu confirmă că au fost “două oferte mari” pentru el. A fost dorit în Germania şi Anglia
11:30
A venit nota de plată de la UEFA! Bayern Munchen, amendă usturătoare şi închidere parţială a stadionului
11:22
AEK Atena – Universitatea Craiova LIVE TEXT (22:00). Meci decisiv pentru calificarea în play-off-ul Conference League
11:07
Ce sumă fabuloasă a investit Mihai Rotaru în transferuri în acest sezon: “Atenție! Numai în această vară”
10:38
Toni Nadal, şocat de despărţirea dintre Carlos Alcaraz şi Ferrero: “Decizia nu are legătură cu tenisul”
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Pensia ruşinoasă pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică”
Citește și