Închide meniul
Video

Imagini fabuloase! Gică Hagi s-a întors la şcoala unde a învăţat! Dezvăluire colosală: “Franceza nu o am pusă la punct! Nu am jucat acolo!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 2 februarie 2023, 17:27 / Actualizat: 2 februarie 2023, 22:44

Comentarii

Captură AS.ro

Imagini fabuloase! Gică Hagi s-a întors la şcoala unde a învăţat şi s-a întâlnit cu fosta dirigintă, dar şi cu cea care i-a fost profesoară de franceză. Hagi a glumit pe seama cunoştinţelor de limbă franceză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Hagi a făcut o adevărată baie de mulţime şi a fost asaltat de copii pentru poze şi autografe. “Regele” a semnat autografe până l-a durut mâna.

Hagi şi-a adus aminte că nu era şi nici acum nu este bun la franceză şi chiar a glumit pe acest subiect. Hagi şi-a revăzut profesoara de franceză, cât ţi fosta dirigintă.

Gică Hagi s-a întors la şcoala unde a învăţat

O plăcere deosebită să mă întorc de unde am plecat. Am văzut chiar terenul unde am stat cu copiii, unde am dat autografe şi unde am jucat fotbal. A fost o întâlnire plăcută şi cu fostele profesoare. M-am bucurat mult să îmi văd fosta dirigintă, să-mi văd profesoara de franceză, cu toate că nu prea o am cu limba franceză (n.r. – râde). N-am jucat în Franţa“, a spus Hagi, care a fost însoţit la şcoală de Dragoş Nedelcu şi Denis Alibec.

Gică Hagi, bucuros după ce Ianis Hagi a revenit pe teren: „Arată bine! E același jucător creativ!”

Gică Hagi s-a arătat foarte bucuros după ce Ianis Hagi a revenit pe teren. Mijlocașul lui Rangers a jucat primul său meci după un an și 7 zile. Ianis a suferit oa accidentare gravă la ligamentele genunchiului, care l-a ținut departe de fotbal începând din ianuarie 2022.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi a trecut peste cea mai dificilă perioadă din cariera sa, iar în weekend a fost aruncat în luptă în meciul Rangers – St. Johnstone 2-0.

Gică Hagi a fost alături de fiul său în ultimul an și a așteptat la fel de mult ca el să revină pe teren.

„Regele” a urmărit evoluția lui Ianis Hagi din ultimul meci al lui Rangers și s-a arătat mulțumit de fiul său, pe care l-a descris drept „același jucător creativ”.

Reclamă

„Cea mai grea perioadă din viața lui. A trecut-o cu brio, a muncit foarte mult, a avut o accidentare foarte foarte grea. Arată bine, l-am văzut bine, e motivat în teren, chiar a luat și cartonaș galben. Mă bucur pentru el. Să-i meargă, să fie sănătos, să fie pe teren, să revină, să aibă răbdare, pentru că o să aibă nevoie de timp să prindă ritmul și intensitatea jocului.

Dar mi-a plăcut de el, e același jucător creativ, cu pase în față, chiar dacă a mai greșit sau n-a înțeles coechipierul. A pasat între linii, dă pase pentru atacanți, lucrează pentru cei din față”, a spus Gică Hagi, la conferința de presă de după meciul FCSB – Farul 2-3.

Ianis Hagi a avut prima reacţie după ce a revenit pe teren. Mijlocaşul în vârstă de 24 de ani a jucat pentru prima dată după un an şi 7 zile. A intrat în minutul 72 al partidei Rangers – St. Johnstone, scor 2-0, din etapa a 23-a din campionatul Scoţiei.

După 12 luni şi o săptămână, m-am întors!„, a scris internaţionalul român pe contul său de Instagram.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04 23 oct.
Universitatea Craiova – Noah LIVE TEXT (22:00). Oltenii lui Mirel Rădoi caută primele puncte în Conference League
23:57
Real Madrid – Juventus 1-0. Bellingham a adus victoria pe Bernabeu. Liverpool s-a distrat la Frankfurt. Toate rezultatele
23:47
Jude Bellingham a „spart gheața” și a marcat primul gol al sezonului la Real Madrid. Reușită cu noroc în meciul cu Juventus
23:44
Victor Pițurcă, anunț categoric despre viitorul Stelei: “MApN nu mai poate investi! Ăsta e adevărul”
23:01
Edi Iordănescu, anunț despre viitorul lui după ședința cu oficialii Legiei Varșovia: „Nu m-am uitat la bani”
22:26
Lennart Karl l-a depășit pe Toni Kroos după golul marcat în Bayern – Brugge. Reușită de senzație pentru puștiul bavarezilor
1 Solicitare făcută UEFA pentru excluderea FCSB-ului din competiţii europene 2 Generalii i-au făcut preţul lui Gigi Becali pentru marca Steaua: 11,4 milioane de dolari! Ce a decis patronul FCSB 3 Ioan Varga a primit ofertă pentru clubul CFR Cluj! Decizia patronului a fost imediată: “Ne facem de râs” 4 Oraşul din România unde Ion Țiriac pregăteşte o investiţie de sute de milioane de euro. Construcţia gigant pe care o plănuieşte 5 Antonio Conte a răbufnit după ce Dennis Man şi PSV au distrus-o pe Napoli, în Champions League 6 Cristi Chivu a surprins pe toată lumea și a lămurit situația: “Nu mi-a venit alt cuvânt, sunt român”
Citește și