Închide meniul

Mihai Stoica râde de Rapid înaintea derby-ului cu FCSB: „Ce atmosferă să fie? Nu au ei fani să umple Arena Națională!”

Cosmin Olteanu Publicat: 23 aprilie 2023, 9:44

Reclamă
Mihai Stoica râde de Rapid înaintea derby-ului cu FCSB: Ce atmosferă să fie? Nu au ei fani să umple Arena Națională!”

Mihai Stoica, bucurie alături de galeria FCSB-ului / Hepta

Mihai Stoica râde de Rapid înaintea derby-ului cu FCSB, din etapa a 5-a de play-off! În acest moment, FCSB se află pe locul 3 în clasamentul Ligii 1, cu 37 de puncte obținute, la nouă lungimi în fața Rapidului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Derby-ul Rapid – FCSB este programat astăzi, de la ora 20:30, și va putea fi urmărit, în format live text, pe AS.ro.

Mihai Stoica râde de Rapid înaintea derby-ului cu FCSB

Managerul general de la FCSB a ironizat-o pe Rapid, susținând că fanii alb-vișiniilor nu au cum să-i sperie pe jucătorii vicecampioanei României, deoarece stadionul din Giulești are o capacitate de doar 14.047 de locuri.

„Eu sunt sigur că noi o să câștigăm cu Rapid. Așa simțeam și înainte de meciul cu Farul. Suntem prea buni în momentul ăsta. Giulești e un stadion de 14 mii de locuri, ce atmosferă să fie?

Băteam pe stadion de 18 mii de locuri, cât avea înainte. Să ne speriem de 14 mii, pentru ce? Poate dacă jucam pe Arena Naționala, cu 50 de mii de oameni, mai ziceam. Dar nu au ei fani să umple Arena Națională”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mutu resimte presiunea pusă de fani înainte de Rapid – FCSB

La finalul meciului Universitatea Craiova – Rapid, 3-1, suporterii alb-vișiniilor i-au cerut demisia antrenorului Adrian Mutu.

Adrian Mutu susține că este afectat de presiunea pe care fanii Rapidului o pun asupra echipei. Totodată, acesta spune că a avut o discuție cu Liviu Ungurean, liderul galeriei Rapidului, pentru a liniști spiritele în Giulești.

„Am citit presa, ce s-a scris. A fost o săptămână grea, presiune era și înainte, dar săptămâna asta a fost ceva mai mare. Lucrurile între mine și club sunt clare, după discuția pe care am avut-o și cu șeful galeriei am clarificat lucrurile.

Reclamă

Cred că ce am promis atunci când am venit la echipă am realizat. Sezonul trecut am promis că voi menține echipa în Liga 1, iar acum că voi conduce echipa în play-off, ceea ce s-a întâmplat. Bineînțeles, pretențiile au crescut, trebuie să ne ridicăm la nivelul așteptărilor.

Galeria noastră este pătimașă, pune mult suflet. Ar trebui să facem la fel și noi, să dăm 100% pe teren, să încercăm să câștigăm fiecare meci.

Am înțeles supărarea suporterilor după meciul de la Craiova. Bineînțeles, și eu sunt supărat pe situație, nu-mi convine să aud că-mi cer demisia, mai ales că știu cât am muncit.

Am dat tot timpul 100%, sunt profesionist, un antrenor foarte serios, cred că am demonstrat-o tuturor. Am ajuns în play-off, nu voi renunța după două înfrângeri. Încerc să găsesc soluții să redresez echipa pentru a putea câștiga acest derby”, a declarat Adrian Mutu, în cadrul conferinței de presă premergătoare partidei cu FCSB.

În ultima confruntare dintre FCSB și Rapid, cea din returul sezonului regular, roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 3-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:50

Ce a spus Marius Şumudică despre posibilul transfer al lui Vladislav Blănuţă la Rapid

11:28

Octavian Popescu, taxat după revenirea pe teren la FCSB: „Acum nu mai joacă nici la UTA”

11:18

Neymar s-a accidentat din nou la Santos. A părăsit terenul în lacrimi

10:46

Echipa favorită să câştige Champions League, după stabilirea semifinalelor. Surpriza uriaşă anunţată de un supercomputer

10:30

„O minciună”. Mihai Stoica, o nouă replică acidă pentru Marius Şumudică. Ce i-a transmis antrenorului de la Rapid

10:09

„Mă doare sufletul”. Reacţie tulburătoare după moartea lui Aaron Boupendza. Calvarul prin care trecea fotbalistul

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 3 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și