Foto

Momentul controversat care a decis calificarea în Final Four! Emilie Arntzen a văzut uşor cartonaşul roşu. Şi Pintea a privit finalul meciului din tribună

Valentin Pîrcălabu Publicat: 7 mai 2023, 18:35

Captură Orange Sport

Momentul controversat care a decis calificarea în Final Four. În minutul 37 al partidei, arbitrii spanioli au decis să îi arate cartonaşul roşu jucătoarei celor de la CSM, Emilie Arntzen. În acel moment, CSM Bucureşti conducea cu 20-19.

Mai mult, în minutul 37, CSM Bucureşti o mai avea şi pe Crina Pintea eliminată. De atunci, jocul a luat o altă întorsătură, iar Esbjerg a preluat conducerea jocului.

Momentul controversat care a decis calificarea în Final Four

Ulterior, în minutul 45, şi Crina Pintea a văzut cartonaşul roşu după 3 eliminări. Chiar dacă meciul a luat o întorsătură nedorită, fanii le-au încurajat pe elevele lui Adi Vasile până la finalul meciului.

De asemenea, jucătorii de la FCSB au fost prezenți la CSM București – Esbjerg. Tigroaicele” au fost susținute de vicecampionii României la fotbal, în Sala Polivalentă din București, la returul meciului din „sferturile” Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM București – Esbjerg 31-33, în returul din sferturile Ligii Campionilor

CSM București – Esbjerg 31-33, în returul din sferturile Ligii Campionilor. „Tigroaicele”, fără răspuns în fața danezelor. Cristina Neagu și coechipierele au ratat calificarea în Final Four.

Jucătoarele de la CSM București nu au reușit să întoarcă rezultatul din tur, atunci când au fost învinse, scor 28-32. Danezele au fost prea puternice și s-au calificat în Final Four-ul de la Budapesta.

Principalele marcatoare ale partidei, care s-a jucat cu Sala Polivalentă plină, au fost Omoregie 8 goluri, Neagu 6, Dembele 6, pentru CSM, respectiv Breistol 7, pentru Team Esbjerg.

În tur, danezele au câştigat cu scorul de 32-28 (17-13), iar cu succesul din retur se califică la Turneul Final Four.

Turneul Final Four din 2023 va avea loc la Budapesta, în 3-4 iunie, cu participarea echipelor Vipers, deţinătoarea trofeului, Gyor ETO, FTC Budapesta şi Team Esbjerg.

Vipers a eliminat în sferturi campioana României, Rapid Bucureşti (31-25, 40-31), Gyor a trecut de Odense (29-27, 37-28), FTC Budapesta a eliminat Metz Handball (26-32 şi 33-26), iar Team Esbjerg pe CSM Bucureşti (32-28, 33-31). Pentru CSM Bucureşti a fost prima înfrângere a sezonului pe teren propriu în Liga Campionilor.

17:48 LIVE VIDEOSuedia – SUA (21:20) în AntenaPLAY! Elveţia – Norvegia și Slovacia – Germania se joacă ACUM la Campionatul Mondial de hochei 17:44 Doncaster – Crewe LIVE VIDEO (22:00, AntenaPLAY). Duel pentru finala play-off-ului de promovare în League One 17:33 „A tot purtat negocieri” Anunț „bombă” al scoțienilor despre marea lovitură pe care Dan Șucu o încearcă la Rapid 17:25 VideoCamelia Bălţoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 10 mai 2024 16:49 PFL Mena 1 2024 e live în AntenaPLAY (18:30). Spectacol total la Riyadh 16:48 „Vei rămâne la FCSB?” Elias Charalambous, anunțul momentului despre viitorul său! A dat cărțile pe față la conferința de presă 16:33 Raul Rusescu spulberă planul lui Gigi Becali! Verdict ferm despre viitorul lui Florinel Coman: „Se face!” 16:33 Sepsi – Rapid LIVE TEXT (20:30). Giuleștenii lui Lobonț, fără victorie în play-off! Echipele probabile 16:25 Bari – Brescia și Sudtirol – Palermo LIVE VIDEO în AntenaPLAY (21:30)! George Pușcaș luptă pentru evitarea retrogradării 15:51 VIDEOFIA World Endurance Championship 2024 | Calificările de la Spa-Francorchamps au fost live în AntenaPLAY. Rezultatele oficiale! Vezi toate știrile