Închide meniul
VIDEO

Momentul în care jucătorii Farului au primit noul trofeu al Ligii 1: “Am scris istorie!”. Imaginile bucuriei de la Ovidiu

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 mai 2023, 0:38

Comentarii
Momentul în care jucătorii Farului au primit noul trofeu al Ligii 1: Am scris istorie!. Imaginile bucuriei de la Ovidiu

Sărbătoare pe teren, la Ovidiu / Facebook Farul

Momentul în care jucătorii Farului au primit noul trofeu al Ligii 1 a fost unul cu adevărat spectaculos. Echipa lui Gică Hagi a devenit campioana României după ce a învins-o pe FCSB, în penultima etapă a play-off-ului Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a avut un start nebun de meci şi a condus cu 2-0, după golurile marcate de Adrian Şut (8) şi Andrea Compagno (17). Trupa “Regelui” Hagi a redus din diferenţă chiar înainte de pauză, prin brazilianul Mateus (42). După pauză, Tudor Băluţă a egalat cu o lovitură de cap, în minutul 58, dintr-o centrare a lui Casap. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 86, prin Louis Munteanu.

Momentul în care jucătorii Farului au primit noul trofeu al Ligii 1

Jucătorii Farului au primit, pe rând, medaliile de campioni. Ultimul care a intrat pe teren a fost chiar Gică Hagi, care a avut-o alături de el pe soţia Marilena Hagi. Au urmat momente impresionante, când a fost acordat trofeul. Imagini au fost postate pe pagina oficială de Facebook a Farului.

Hagi s-a descătuşat după ce a primit medalia de campion şi a făcut turul stadionului alături de mai mulţi copii. A fost o bucurie de nedescris pentru cel mai bun marcator din istoria naţionalei României.

Reclamă
Reclamă

M-am îndrăgostit de a fi campion, am făcut o minune la Constanţa! Titlul se planifică în vară. Dacă nu vin jucători, nu are ce să iasă. Eu doar am planificat cu staff-ul şi am fost inspirat în decizii.

Ştiam că e meciul în care se vor marca goluri multe. Ne bucurăm că am avut controlul. Acum suntem puternici, toată Constanţa e fericită! Acum trebuie să facem o echipă foarte bună. Nu mai suntem Viitorul, suntem Farul.

Dedic titlul jucătorilor. Eu am muncit cu ei şi ei au muncit cu mine. Şi bineînţeles, soţia că mă suportă şi copiii pe care îi am, amândoi. Ea m-a lăsat să cheltui toţi banii, e cu mine, e lângă mine. Când acasă lucrurile nu stau bine… m-a lăsat să cheltui bani, mulţi“, a declarat Gică Hagi la digisport.ro.

Reclamă

Cu cine s-ar putea duela Farul în preliminariile UEFA Champions League

Farul este singura echipă care va reprezenta România în Liga Campionilor. Constănţenii vor lua startul în primul tur preliminar, dar coeficientul de 4.000 pe care îl are echipa lui Hagi este sinonim cu un traseu infernal.

Echipa lui Hagi va lua startul încă din primul tur nu va fi cap de serie în niciun tur preliminar. Farul va avea meciuri de coşmar şi poate da chiar peste echipa la care Gică Hagi a scris istorie, Galatasaray.

Care sunt echipele cu care s-ar putea întâlni Farul în preliminariile Champions League:

Galatasaray (Turcia) – 31.500
Ferencvaros (Ungaria) – 27.000
Qarabag (Azerbaidjan) – 25.000
Slovan Bratislava (Slovacia) – 24.500
Ludogoreţ (Bulgaria) – 21.000
Sheriff Tiraspol (Moldova) – 19.500
BATE Borisov (Belarus) – 15.000
FK Astana (Kazahstan) – 13.000
Maccabi Haifa (Israel) – 13.000
Zalgiris (Lituania) – 11.000
HJK Helsinki (Finlanda) – 11.000
Flora Tallin (Estonia) – 10.500
Shamrock Rovers (Irlanda) – 9.000
The New Saints (Ţara Galilor) – 9.000
Olimpija Ljubljana (Slovenia) – 9.000
Zrinjski Mostar (Bosnia) – 8.500

Încă mai pot apărea mici modificări, din cauza faptului că mai sunt campionate în care nu se cunoaşte clasamentul final.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:01
Singurul jucător criticat de Gigi Becali după ce FCSB a dat recital cu UTA: „S-a cam pitit. Dacă nu era 2-0 la pauză…”
22:59
Daniel Bîrligea, dezvăluiri despre momentul care l-a deblocat: „Aveam o frustrare interioară”
22:50
Gigi Becali și-a făcut calculele pentru play-off după FCSB – UTA: “Crezi că Dinamo nu poate să scape de acolo?”
22:43
Internaționalul român care marchează pe bandă rulantă în străinătate. 7 goluri în 7 meciuri consecutive
22:41
Jucătorii lăudați de Gigi Becali, după FCSB – UTA 4-0: „Fotbalul e foarte ușor”
22:27
FCSB – UTA 4-0. Campioana României se apropie la doar trei puncte de zona de play-off
1 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 2 Ce a spus Sabrina Voinea când şi-a văzut nota de locul 4 după exerciţiul de la sol. S-a uitat dezamăgită spre mama ei 3 LIVE VIDEOCursa Marelui Premiu al Mexicului e ACUM, în direct pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY. Norris, lider 4 Cristi Chivu, discurs de mare antrenor după Napoli – Inter 3-1! I-a dat replica lui Conte: “Trebuie să evoluăm” 5 FotoGestul lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram după ce l-a schimbat în meciul Metaloglobus – Universitatea Craiova 6 Cristi Chivu l-a întrerupt pe un jurnalist în timpul conferinţei de presă: “Sunt român”
Citește și