Închide meniul

Probleme mari în conducerea lui Dinamo! Eugen Voicu anunţă înlocuirea lui Vlad Iacob: „Am convocat Adunarea Generală”

Alex Ioniță Publicat: 13 iulie 2023, 23:40

Comentarii
Probleme mari în conducerea lui Dinamo! Eugen Voicu anunţă înlocuirea lui Vlad Iacob: Am convocat Adunarea Generală”

Eugen Voicu / Facebook Certinvest

Probleme mari în conducerea lui Dinamo! Eugen Voicu, unul dintre acționarii „câinilor” a vorbit despre problemele actuale de la echipa nou promovată.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acționarul de la Red&White a precizat că își dorește ca Vlad Iacob să fie înlăturat de la club. De asemenea, acesta a convocat Adunarea Generală în acest sens.

Probleme mari în conducerea lui Dinamo! Vlad Iacob are zilele numărate

Vlad Iacob are zilele numărate la Dinamo. După decizia judecătorilor, de a amâna planul de reorganizare al clubului, Eugen Voicu a dezvăluit că nu mai este cale de întoarcere în relația cu administratorul special al echipei din Ștefan cel Mare.

„Noi ne așteptam la o asemenea soluție, suntem pregătiți pentru ceea ce urmează. Nu avea niște efecte pe care să nu le fi luat în considerare. Se vehiculează cifre departe de realitate. Până pe 26 august o să achităm toate datoriile care trebuiesc achitate, cu condiția să avem un reprezentant al nostru care să ne reprezinte interesele acționarilor în cadrul clubului și aici mă refer la administratorul special care are această obligație legală.

Această situație se poate rezolva prin convocarea unei Adunări Generale care să aibă pe ordinea de zi schimbarea administratorului special, lucru pe care l-am și făcut.

Reclamă
Reclamă

Mi se pare natural că dacă finanțezi un club trebuie să ai puterea de a impune o strategie, trebuie să știi că investești într-un proiect pe care ți-l asumi, nu pe care și-l asumă alții. Comunicarea e disfuncțională. La o asemenea situație nu mă așteptam, e inimaginabil.

Noi am făcut până acum tot ce am promis. Dacă vă uitați la primul comunicat, am promis că vom finanța clubul, că vom plăti restanțele, am obținut licența pentru Liga 1, iar cea mai costisitoare acțiune… am rezolvat problema transferurilor. A fost un efort la care am cheltuit niște bani, ca să nu spun că i-am risipit. Aceștia puteau merge la clubul Dinamo dacă lucrurile erau administrate altfel”, a declarat Eugen Voicu, pentru sport.ro.

Interdicţia lui Dinamo la transferuri a fost ridicată! Clubul din Ştefan cel Mare poate înregistra jucători

Interdicţia lui Dinamo la transferuri a fost ridicată! Clubul din Ştefan cel Mare se poate baza pe jucătorii veniţi în această vară încă din prima etapă.

Reclamă

Potrivit dinamo1948.club, FIFA a luat act de plătiţile efectuate de Dinamo, ceea ce înseamnă că interdicţia la transferuri a fost ridicată. Astfel, Ovidiu Burcă se va putea baza pe noii jucători ai echipei încă din prima etapă, atunci când Dinamo va întâlni Universitatea Craiova.

„După cum știți deja, plățile către jucători au fost efectuate, rămânea doar ca FIFA să ia act de plățile efectuate și să fie ridicată interdicția. Plană un semn de întrebare cu privire la timing, dacă acest lucru se va întâmpla până la meciul cu Craiova. Însă lucrurile sunt clare, FIFA a înștiințat în acest moment Federația Română de Fotbal cu privire la ridicarea interdicției, astfel încât jucătorii pot fi înregistrați din acest moment”, au anunţat cei de la dinamo1948.club.

În această vară, Dinamo s-a înţeles cu Hakim Abdallah, Denis Politic, Cristian Costin, Adnan Golubovic şi Goncalo Gregorio. De asemenea, echipa lui Burcă este foarte aproape de a se înţelege cu Kevin Ciubotariu.

În prima etapă, Dinamo va juca contra celor de la Universitatea Craiova. Meciul este programat luni, 17 iulie, de la ora 21:30.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:47
Mihai Stoica, ironii pentru un adversar înainte de Petrolul – FCSB: „Am citit-o pe ultima”
8:26
Îngrijorare la FRF din cauza situaţiei lui Ianis Hagi. Mesaj categoric pentru român: “E păcat să îţi irosteşti talentul”
8:22
Olimpiu Moruțan, prezentat oficial la Aris Salonic. Va fi rivalul lui Răzvan Lucescu
0:14
Ce l-a nemulțumit pe Mirel Rădoi în 3-1 cu FC Argeș: “Cam toate echipele vor avea ocazii contra noastră”
23:43 18 iul.
Ştefan Baiaram, cu gândul la cupele europene după prima victorie a sezonului a Universităţii Craiova: “Suntem datori”
23:25 18 iul.
Universitatea Craiova – FC Argeș 3-1. Oltenii lui Mirel Rădoi, la primul succes al sezonului
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 4 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români 5 Antrenorul lui Lugano a gafat atunci când a vorbit despre CFR Cluj! Ce a putut spune înaintea dublei din Europa League 6 Constantin Budescu, aproape să semneze cu noua echipă. Unde va evolua după despărţirea de Gloria Buzău
Citește și