Închide meniul

Dragoş Iancu, surpriză plăcută după accidentarea horror! “I-am făcut cadou o prelungire de contract și o mărire de salariu”

Bogdan Stănescu Publicat: 2 octombrie 2023, 16:23

Comentarii
Dragoş Iancu, surpriză plăcută după accidentarea horror! I-am făcut cadou o prelungire de contract și o mărire de salariu

Dragoş Iancu, după ce a fost externat din spital / Antena Sport

Dragoş Iancu, surpriză plăcută după accidentarea horror! Preşedintele lui Hermannstadt, Dani Coman, a anunţat că echipa din Sibiu i-a prelungit contractul lui Dragoş Iancu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, el va avea un salariu mai mare decât cel pe care îl câştiga în prezent. Iancu avea un salariu lunar de 2.000 de euro la Hermannstadt.

Dragoş Iancu, surpriză plăcută după accidentarea horror!

Eu sunt convins că nu a fost cu intenție. Efectiv, Țicu a vrut să oprească un contraatac. Nu mă interesează absolut deloc cât va fi suspendat, deși eu îmi doresc să nu fie foarte multe etape, deoarece e un jucător tânăr, care poate fi convocat la echipa națională.

Nu cred că se face Dragoș bine mai repede dacă îl suspendă zece etape pe Țicu. Discutăm frecvent cu medicul care l-a operat. Depinde foarte mult de organismul lui Dragoș, de cum răspunde recuperării.

Eu cred că la jumătatea sau finalul lunii ianuarie se va antrena cu echipa. Acum, de ziua lui, i-am făcut cadou o prelungire de contract și o mărire de salariu”, a declarat Dani Coman pentru playsport.ro.

Reclamă
Reclamă

Dragoş Iancu, după ce a fost externat din spital: „Statul în pat cred că a fost cel mai greu”

Dragoş Iancu a fost externat din spital. La aproape o săptămână de la accidentarea suferită în timpul meciului Petrolul – Hermannstadt, mijlocaşul care tocmai a împlinit 21 de ani a mers acasă.

La externarea din spital, Iancu a declarat că se simte bine şi le-a mulţumit tuturor celor care i-au fost alături în ultimele zile.

De asemenea, Iancu i-a mulţumit doctorului Dinu, iar discuţiile cu acesta legate de recuperare l-au mai liniştit pe tânărul de 21 de ani.

Reclamă

„Sunt bine şi sunt fericit că am scăpat de spital. Statul în pat cred că a fost cel mai greu. Acum sunt bucuros. O să mai stau în Bucureşti până luni, trebuie să vin să mă mai vadă domnul doctor şi sper, dacă totul e bine, să plec spre Cluj.

Toată lumea mi-a fost alături şi vreau să îi mulţumesc domnului doctor Dinu. S-a ocupat foarte mult de mine. Duminică seară era acasă cu familia şi a venit să mă vadă. M-a şi încurajat mult şi m-am mai liniştit după ce am vorbit cu el.

El mi-a spus că, dacă totul merge bine, în trei luni şi jumătate sunt pe teren”, a declarat Dragoş Iancu, după ce a fost externat.

Dragoş Iancu a fost sunat de Cristi Chivu, după ce a suferit o accidentare groaznică în partida cu Petrolul. Iancu şi-a sărbătorit ziua de naştere pe patul de spital.

Dragoş Iancu a fost încurajat de tot fotbalul românesc, după ce Valentin Ţicu i-a provocat o accindentare groaznică. Printre cei care l-au sunat a fost şi Cristi Chivu, fostul căpitan al naţionalei României.

„Domnul Cristi Chivu m-a sunat să mă încurajeze şi să mă motiveze. Să nu stau să îmi plâng de milă şi să merg înainte. Toate se repară”, a spus Dragoş Iancu în exclusivitate pentru AntenaSport.

Dragoş Iancu şi-a sărbătorit ziua de naştere chiar pe patul de spital. Acesta a fost sunat inclusiv de Valentin Ţicu, cel care l-a accidentat. Ţicu chiar l-a vizitat la spital pe Iancu.

„Am vorbit cu el şi azi. Vorbim zilnic. Nu pot să spun că am pică pe el, eu l-am iertat. N-a fost nimic intenţionat”, a mai spus Iancu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:58
LIVE TEXTRomânia – Japonia e live ACUM. Tricolorele pot obţine calificarea în grupele principale de la CM de handbal feminin 2025
18:45
Bayern Munchen, victorie dramatică în prelungiri! Bavarezii s-au salvat de la o rușine
18:43
Mario Camora a anunţat obiectivul echipei după un nou eşec: “Trebuie să ne reglăm”
18:41
Dezastru la Legia Varșovia, după plecarea lui Iordănescu! Fosta campioană a Poloniei nu își mai revine
18:23
România, “cerută” la Mondial de un dublu câștigător de Champions League: “Exact ca Italia, trebuie să fie acolo”
18:21
S-a încheiat scandalul la FCSB? Valentin Crețu, selfie alături de Ngezana: “Nu mor caii când voi câinii!”
1 Decizia incredibilă luată de Mihai Rotaru după victoria uriaşă a Universităţii Craiova cu Mainz 2 Gigi Becali le-a decis viitorul lui Elias Charalambous şi Mihai Pintilii, după ruşinea de la Belgrad 3 Tensiuni imense la FCSB. Vali Crețu și-a făcut praf un coleg: “Dacă ăla doarme, ce să facem?” 4 Reacţia dură a lui Gigi Becali după ce Vali Creţu l-a făcut praf pe Siyabonga Ngezana: “Mă aude nevastă-mea” 5 VIDEOOscar Piastri a câștigat sprintul din Marele Premiu din Qatar. Max Verstappen, doar pe locul 4 6 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul
Citește și