Închide meniul

Mihai Stoica a criticat un “tricolor”, după Belarus – România 0-0: “Cineva de pe bancă să-i spună asta! E o mare problemă!”

Viviana Moraru Publicat: 13 octombrie 2023, 8:27

Mihai Stoica a criticat un tricolor, după Belarus – România 0-0: Cineva de pe bancă să-i spună asta! E o mare problemă!

Mihai Stoica într-o conferinţă de presă / Hepta

Mihai Stoica a criticat un “tricolor”, după ce România a remizat cu Belarus, scor 0-0, în preliminariile EURO 2024. Managerul general de la FCSB a oferit declaraţii despre Denis Drăguş, declarându-se deranjat de un gest al acestuia, de pe parcursul meciului de la Budapesta.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Belarus – România 0-0 s-a văzut în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. “Tricolorii” au ratat şansa de a urca pe primul loc, după remiza de la Budapesta. Calculele calificării la EURO 2024 se complică astfel.

Mihai Stoica a criticat un “tricolor”, după Belarus – România 0-0

Mihai Stoica a declarat că România ar fi meritat victoria, în duelul cu Belarus, după numeroasele ocazii irosite de “tricolori”. MM a remarcat jocul bun prestat de Denis Drăguş, din prima parte a meciului, însă s-a declarat revoltat de un alt aspect în ceea ce-l priveşte pe atacantul de la Gaziantep.

Mihai Stoica a declarat că are o problemă în ceea ce priveşte faptul că Drăguş a fost surprins cu şortul ridicat, atât pe parcursul meciului, cât şi în timpul intonării imnului.

MM consideră că un membru al staff-ului naţionalei ar fi trebuit să-i atragă atenţia atacantului, care a fost titularizat de Edi Iordănescu, pentru meciul de la Budapesta.

Reclamă
Reclamă

“Am pățit ce a făcut Kosovo cu noi. Azi merita să câștigăm, dar nu am reușit să marcăm. Am avut situații foarte bune pe care nu le-am concretizat pentru că ultima pasă nu a fost bună. În prima repriză Bancu îi putea pasa lui Drăguș. În prima repriză, Drăguș a început foarte bine. După aia nimic. L-am văzut și cu cracul la șort ridicat.

Cineva de pe bancă trebuie să îi zică să lase cracul jos. Eu am o mare problemă cu jucătorii ăștia tineri care ba se tund, ba stau cu cracul ridicat. Opriți-vă cu astea! Nu sunt în regulă.

Primele minute ale lui Drăguș au fost bune și ultimele ale lui Moruțan. El de câte ori intră, o face bine. Eu zic că ar merita și el să fie titular! A câștigat niște meciuri”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Reclamă

Cum a reacționat Mihai Stoica atunci când a văzut că niciun jucător de la FCSB nu e titular în Belarus – România

Cum a reacționat Mihai Stoica atunci când a văzut că niciun jucător de la FCSB nu e titular în Belarus – România. Oficialul vicecampioanei a transmis un mesaj, imediat după afișarea echipelor de start.

„Pe mine mă miră prezenţa lui Drăguș puţin, pentru că eram convins că vor juca în faţă Coman, Alibec si Man, dar cine ştie… Antrenamentele îţi pot face echipa.

Mă surprinde că nu joacă titular Florinel Coman, pentru că forma îl recomandă, dar este alegerea selecţionerului şi nu avem ce comenta. Drăguş este în formă extraordinară”, a spus Mihai Stoica, potrivit orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51 5 iun.

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13 5 iun.

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05 5 iun.

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 4 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 5 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 6 Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician
Citește și