Închide meniul

Decizia luată de Gigi Becali, în cazul înlocuitorului lui Andrea Compagno: „L-am văzut eu”. Ce urmează în perioada de transferuri

Alex Ioniță Publicat: 13 ianuarie 2024, 17:57

Comentarii
Decizia luată de Gigi Becali, în cazul înlocuitorului lui Andrea Compagno: L-am văzut eu”. Ce urmează în perioada de transferuri

Gigi Becali / Profimedia

S-a aflat decizia luată de Gigi Becali, în cazul înlocuitorului lui Andrea Compagno. Latifundiarul din Pipera ar fi dorit să aducă un nou atacant la FCSB în această perioadă de mercato, în cazul în care fostul golgheter al roș-albaștrilor ar fi plecat de la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe lista vicecampioanei s-ar fi aflat un atacant spaniol, Jalen Blesa, jucător care este legitimat în prezent la FC Prishtina. Totuși, impresarul Florin Vulturar, care este apropiat de Gigi Becali, a făcut o dezvăluire care îi va dezamăgii pe fanii FCSB-ului.

Decizia luată de Gigi Becali, în cazul înlocuitorului lui Andrea Compagno. FCSB nu va mai face transferuri în această iarnă

Potrivit lui Florin Vulturar, Gigi Becali nu va mai face transferuri la FCSB în această perioadă de mercato, în cazul în care nu va apărea nimic neprevăzut.

Impresarul a dezvăluit faptul că zvonurile conform cărora Blesa ar fi ajuns la FCSB nu sunt adevărate și că ultimul transfer al vicecampioanei din această iarnă a fost Nana Antwi, de la FC Urartu, din Armenia.

”Nu este nimic adevărat cu atacantul din Albania. Pe Blesa de la Prishtina l-am văzut eu o dată, dar această pistă e închisă momentan, nu se face. Nici cu Ankeye nu este nimic.

Reclamă
Reclamă

Din punctul meu de vedere nu cred că mai vine cineva la FCSB, doar dacă nu apare ceva neprevăzut, patronul știe cel mai bine.

A semnat Antwi, este un jucător interesant, l-am văzut de 3-4 ori, are calități foarte bune, tehnică și viteză remarcabile, va face față la FCSB”, a spus Florin Vulturar, potrivit iamsport.ro.

Gigi Becali nu ar mai lua în calcul să aducă un nou atacant la echipă, datorită unei sugestii primite din partea lui Gică Hagi. „Regele” l-a sfătuit pe patronul de la FCSB să îl utilizeze pe Florinel Coman pe poziția de atacant central.

Reclamă

Acord între Gică Hagi și Gigi Becali. Anunț despre plecarea lui Cristi Ganea

Există un acord între Gică Hagi și Gigi Becali! Cei doi au bătut palma pentru ca un jucător de la FCSB să ajungă la campioana Farul Constanța, în această perioadă de mercato.

Este vorba despre Cristi Ganea, fundaș care nu a impresionat în tricoul echipei pregătite de Elias Charalambous și care a căzut în dizgrațiile patronului, la puțin timp de la momentul în care era adus în lotul roș-albaștrilor.

Potrivit informațiilor oferite de playsport.ro, Cristi Ganea va pleca de la FCSB în această iarnă și va semna cu echipa lui Gică Hagi, Farul Constanța.

Cele două părți și-au dat acordul, iar mutarea fundașului va fi anunțată curând de către oficialii clubului de la malul mării.

În perioada petrecută la FCSB, fundașul de 31 de ani, care a mai jucat în trecut la echipa lui Gică Hagi, în perioada în care aceasta se numea „Viitorul Constanța”, a adunat 8 meciuri pentru formația lui Gigi Becali, în care nu a marcat niciun gol și nu a oferit nicio pasă decisivă.

De notat este faptul că Ganea are și un titlu de campion în palmares, cucerit chiar alături de Gică Hagi. Este vorba despre titul câștigat de Viitorul, în sezonul 2016/2017.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB la primul meci european al sezonului, cu Inter Club d'Escaldes?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:04
Avertisment pentru Mircea Lucescu! Probleme pentru tricolorii din străinătate: Situaţie ingrată pentru Drăguşin
10:53
Universitatea Craiova speră la titlu în primul sezon după plecarea lui Mitriţă: “Calculele, simple şi logice”
10:30
Anunţul specialiştilor înaintea debutului european al FCSB! Disputa cu Inter d’Escaldes, pe Antena 1
10:11
Luis Enrique n-a vrut să audă de Mbappe înainte de meciul cu Real Madrid. Cum a prefaţat partida de la CMC
10:06
Verdict despre noul transfer al celor de la Rapid! Ce spune Mihai Stoica despre Antoine Baroan: “Nivelul, foarte slab”
10:00
FCSB – Inter Club d’Escaldes, LIVE VIDEO. Campioana României debutează în noul sezon de Liga Campionilor!
1 EXCLUSIVCum arată echipa de start a FCSB-ului la duelul cu Inter Club d’Escaldes, din Liga Campionilor! 2 Gigi Becali a tăiat bugetul academiei FCSB: “La revedere! N-am nevoie de 50 de lei de la părinţi” 3 Daniel Pancu i-a făcut praf pe tricolorii U21: “Să-i ferească Dumnezeu să-i mai prind la vreo echipă” 4 Suma uriaşă pe care a plătit-o Universitatea Craiova pentru Al-Hamlawi! Ce salariu va avea palestinianul 5 Transferul de la Universitatea Craiova care l-a dat pe spate pe Mihai Rotaru: “Unul dintre marile câştiguri” 6 Gigi Becali, mesaj direct pentru Adrian Mititelu! Ce spune despre transferurile lui Juan Bauza şi Blănuţă
Citește și