Închide meniul

Dinamo a anunţat al treilea transfer din această iarnă! “Câinii” l-au prezentat oficial pe un jucător crescut în Italia

Bogdan Stănescu Publicat: 17 ianuarie 2024, 12:40

Comentarii
Dinamo a anunţat al treilea transfer din această iarnă! Câinii l-au prezentat oficial pe un jucător crescut în Italia

Petru Neagu, în tricoul lui FC Bălţi / Facebook Dinamo

Dinamo a anunţat al treilea transfer din această iarnă! Petru Neagu, în vârstă de 24 de ani, a semnat cu “roş-albii”. El a crescut la Academia lui Torino şi are selecţii în reprezentative Under ale Moldovei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo i-a mai adus în această iarnă pe Darko Velkovski şi pe Domagoj Pavicic, pe care l-a prezentat oficial ieri.

Dinamo a anunţat al treilea transfer din această iarnă!

Bine ai venit, Petru Neagu!

Dinamo 1948 București anunță transferul internaționalului moldovean Petru Neagu, ultima oară la FC Bălți.

În vârstă de 24 de ani, Petru Neagu poate juca atât pe postul de mijlocaș stânga, cât și atacant central. Format la Academia de juniori a italienilor de la Torino, Petru Neagu a evoluat în carieră în prima ligă a campionatului din Moldova, la Zimbru Chișinău (72 meciuri / 5 goluri / 11 pase decisive) și FC Bălți (45 meciuri / 8 goluri / 11 pase decisive).

Reclamă
Reclamă

Fost internațional U19 și U21 al Moldovei, Petru Neagu a fost convocat de două ori, însă nu a debutat încă la prima reprezentativă a moldovenilor de peste Prut”, a anunţat Dinamo pe contul său oficial.

Al doilea transfer al lui Dinamo din acest mercato a câștigat 4 titluri cu Dinamo Zagreb vine să-i salveze pe „câini”

Dinamo a anunţat ieri al doilea transfer al iernii. Domagoj Pavičić, un jucător care a câștigat 4 titluri cu Dinamo Zagreb, a semnat cu alb-roșiii. Mijlocașul croat în vârstă de 29 de ani este noua achiziție a grupării din Ștefan cel Mare.

Reclamă

Pavicic are o cotă de piață de 700.000 de euro. Este fost internațional de tineret al Croației și a jucat ultima dată pentru Aris Salonic.

Bine ai venit, Domagoj Pavičić!

Suntem bucuroși să anunțăm, prin intermediul paginilor oficiale de comunicare ale clubului, transferul mijlocașului croat Domagoj Pavičić la Dinamo București.

Ultima oară în prima ligă din Grecia, la Aris Salonic, Domagoj Pavičić (29 de ani) este produsul Academiei Dinamo Zagreb.

Domagoj Pavičić a evoluat în carieră pentru Lokomotiva Zagreb, Dinamo Zagreb, Rijeka, Konyaspor și Aris Salonic, având un palmares impresionant, 4 titluri de campion cu Dinamo Zagreb și 4 Cupe ale Croației, două cu Dinamo Zagreb, două cu Rijeka.

Domagoj Pavičić a adunat 8 selecții și un gol pentru reprezentativa U21 a Croației, fiind convocat în carieră la toate loturile naționale de juniori„, anunță Dinamo pe rețelele sociale.

Darko Velkovski a fost primul transfer al iernii pentru Dinamo

Darko Velkovski (28 de ani), internaţional al Macedoniei de Nord, a fost primul jucător care a bătut palma cu Dinamo. Jucătorul este cotat de site-ul transfermarkt.com la 1.8 milioane de euro.

În cariera sa, fundașul de 28 de ani a jucat pentru: MGjP, Rabotnicki, Vardar Skopje, HNK Rijeka și Al-Ettifaq. A atins cea mai mare cotă de piață în anul 2022, în timp ce era legitimat la formația din Arabia Saudită, care a fost menționată anterior. La momentul respectiv valora suma de 2.3 milioane de euro.

Dinamo a încheiat cu o înfrângere categorică stagiul de pregătire din Turcia. Charleroi i-a învins pe „câini” cu un scor de tenis, 6-2. Jucătorii și staff-ul lui Dinamo au revenit în țară, și au început pregătirile pentru primul duel oficial din 2024, din Liga 1, cu Petrolul, programat pe 20 ianuarie.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:46
Adrian Iencsi a ales lotul naţionalei U20 pentru dubla cu Cehia
15:45
LIVE VIDEOAu început calificările Marelui Premiu de la Singapore. Se dă lupta pentru pole-position
15:33
Elias Charalambous strigă “adunarea” la FCSB înainte de derby-ul cu Universitatea Craiova: “Nu există favorite”
15:27
Rapid – Farul, 20:30, LIVE TEXT. Giuleştenii pot urca pe primul loc în Liga 1
15:03
Corvinul, remiză “albă” cu Steaua în derby-ul etapei din Liga a 2-a. Hunedorenii, penalty ratat și două bare
14:51
VIDEOIanis Hagi a înscris primul lui gol pentru Alanyaspor! Execuţie superbă, din lovitură liberă
1 “Nu mai facem” Jucătorii FCSB-ului s-au revoltat! S-au opus, în frunte cu liderul lor 2 Gigi Becali, mesaj după răbufnirea lui Denis Alibec: “Păi ce faci, bă? Bag-o în poartă”. Promisiunea patronului 3 Inedit! Gigi Becali a fost întrebat care va fi echipa de start la FCSB – Univ. Craiova, iar replica sa a uimit 4 “Perla” de 1 milion de euro de la Universitatea Craiova e OUT: “De abia acum s-au convins și ei” 5 Un fost jucător de la FCSB l-a făcut praf pe Gigi Becali, după 0-2 cu Young Boys: “Vina cea mai mare! N-ai cum” 6 Mihai Stoica a răbufnit după FCSB – Young Boys 0-2: “Un program infernal. FRF nu dă doi bani pe doleanțele noastre”
Citește și