Închide meniul

George Pușcaș pleacă de la Genoa! Clubul italian a acceptat oferta pentru atacantul român

Alex Masgras Publicat: 11 august 2024, 11:02

George Pușcaș pleacă de la Genoa! Clubul italian a acceptat oferta pentru atacantul român

Geroge Pușcaș, în timpul unui meci la EURO 2024 / Profimedia

George Pușcaș pleacă de la Genoa. Internaționalul român, prezent vara aceasta la EURO 2024 alături de echipa națională, nu va mai continua în Italia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dorit de mai multe echipe în această perioadă de mercato, George Pușcaș și-a ales următoarea destinație, iar Genoa a acceptat oferta.

George Pușcaș pleacă de la Genoa! Clubul italian a acceptat oferta pentru atacantul român

Potrivit jurnalistului italian Gianluca Di Marzio, Genoa și Bodrum s-au înțeles în privința transferului lui George Pușcaș. Astfel, internaționalul român va evolua din acest sezon în Turcia.

În acest moment nu se cunoaște însă suma de transfer plătită de Bodrum pentru internaționalul român cotat la 1,5 milioane de euro pe transfermarkt.com.

În luna ianuarie a acestui an, George Pușcaș a fost împrumutat de Genoa la Bari, în Serie B. Atacantul român a ajuns la Genoa încă din vara anului 2022, atunci când fusese împrumutat de Reading, și a devenit jucătorul italienilor un an mai târziu. La vremea respectivă, Genoa a plătit 2,5 milioane de euro pentru transferul acestuia.

Reclamă
Reclamă

Cornel Dinu spunea că nu mai vrea să îl vadă pe George Puşcaş în teren atunci când joacă naţionala!

După meciul cu Slovacia, încheiat cu scorul de 1-1, şi care i-a dus pe tricolori în optimile EURO 2024 de pe primul loc în grupă, Cornel Dinu a transmis că nu mai vrea să îl vadă în teren pe George Puşcaş atunci când joacă naţionala.

”România a devenit cât de cât, după multe necazuri, o echipă omogenă. Cu o formulă de joc stabilă. Beneficiază şi de şansă. Una peste alta şi-a meritat clar calificarea. Rezultatul a fost unul neaşteptat, cel cu Ucraina. Contează foarte mult la o echipă să ai un portar de valoare, a contat mult prezenta lui Niţă în teren.

(n.r. 3-4 jucători de câmp care per total au foarte multe bile albe) Anumite omogenităţi create în timp. Aici aş remarca pe Raţiu, cei doi Marin, prestaţia lui Stanciu şi pozitiv surprinzătoare a lui Hagi şi Drăguş. Nu ştiu de ce se mizează pe Puşcaş, care a făcut un fault care era chiar de roşu!

Reclamă

(n.r. despre înlocuirea lui Bancu) Aici trebuie să pornească de la ideea care e mai fundaş dintre Sorescu şi Mogoş şi aici eu cred că Mogoş”, declara Cornel Dinu, la primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:47

Manchester City l-a găsit pe înlocuitorul lui De Bruyne! 70 de milioane de euro pentru AC Milan

11:30

Carlo Ancelotti a readus speranţa la naţionala Braziliei: “Şi-a demonstrat inteligenţa”

10:59

Carlos Alcaraz a făcut publicul să râdă după ce a defilat în sferturi la Roland Garros: “Scuze pentru asta”

10:37

New York Knicks a rămas fără antrenor! Tom Thibodeau a fost concediat

10:11

Ştefan Baiaram va rata EURO 2025! Jucătorul Craiovei a părăsit cantonamentul naţionalei U21

9:46

Barcelona riscă să fie sancţionată în Champions League! Catalanii au încălcat, din nou, fair-play-ul financiar

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și