Închide meniul
LIVE VIDEO

Benfica – Gil Vicente 2-1. Echipa lui Jose Mourinho a întors scorul, după ce a fost condusă. “Dublă” Pavlidis

Publicat: 26 septembrie 2025, 22:15

Comentarii
Benfica – Gil Vicente 2-1. Echipa lui Jose Mourinho a întors scorul, după ce a fost condusă. Dublă Pavlidis

Jose Mourinho, antrenorul formaţiei Benfica / Profimedia Images

Meciul Benfica – Gil Vicente e în direct în AntenaPLAY vineri, de la ora 22:15 şi în format LIVE VIDEO pe AS.ro şi în aplicaţia AntenaSport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jose Mourinho a debutat cu o victorie în acest nou mandat pe banca Benficăi, 3-0 cu AVS. Ulterior, Mourinho a fost egalat în prelungiri, în Benfica – Rio Ave 1-1, al doilea meci din Liga Portugal în care marele tehnician a fost pe bancă. Atât meciul cu AVS, cât şi cel cu Rio Ave au fost în direct în AntenaPLAY. Liga Portugal este transmisă exclusiv în România în AntenaPLAY.

Benfica – Gil Vicente 2-1 LIVE VIDEO

Min. 26: Benfica – Gil Vicente 2-1! Pavlidis a transformat penalty-ul şi a reuşit “dubla”. Echipa lui Mourinho a trecut în avantaj

Min. 25: Penalty pentru Benfica!

Min. 18: Benfica – Gil Vicente 1-1! Pavlidis a egalat! Jose Mourinho, mulţumit după golul atacantului său. Celebrul antrenor portughez a făcut cu ochiul după reuşita atacantului

Reclamă
Reclamă

Min. 11: Benfica – Gil Vicente 0-1! Luis Estevez a deschis scorul dintr-o lovitură liberă executată superb

Min. 1: A început partida!

După 6 etape, Benfica este pe locul 3 în Liga Portugal, cu 14 puncte. Lider e FC Porto, care are 18 puncte, iar pe 2 e Sporting, cu 15 puncte.

Reclamă

Nu prea mi-a plăcut prima repriză. A doua a fost bună, în limitele ei. Am marcat un gol unde, dacă acesta este noul fotbal, unde o reușită e anulată pentru că cineva calcă pe degetele celuilalt…

Nu-mi place acest fotbal, dar dacă acesta e cel nou, trebuie să îl acceptăm ca atare. Ulterior, după ce încercăm atât de mult și ne creăm atât de multe ocazii, marcăm. Vine după momentul în care nu putem primi, nu putem primi un gol într-un astfel de moment al jocului.

Este extrem de nedrept, dar ăsta e rezultatul. E teribil pentru noi, evident, cu o primă repriză săracă și a doua bună. Jocul a fost exact ce și-a dorit Rio Ae și ce a permis arbitrul, iar noi nu putem face aproape nimic în privința asta. Ce putem face este să jucăm timp de 90 de minute cum am jucat în partea a doua“, a declarat Jose Mourinho după Benfica – Rio Ave 1-1.

Programul etapei a 7-a din Liga Portugal

Vineri

Benfica – Gil Vicente, 22:15

Sâmbătă

Moreirense – Casa Pia 17:30

Santa Clara – Tondela 18:30

Estrela Amadora – AVS 20:00

Estoril – Sporting 22:30

Duminică

Alverca – Guimaraes 17:30

Braga – Nacional 20:00

Famalicao – Rio Ave 22:30

Luni

Arouca – Porto 22:00

 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Trebuia convocat Ianis Hagi pe lista preliminară a stranierilor pentru dubla cu Moldova şi Austria?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:40
Nicuşor Bancu, eliminat în derby-ul Universitatea Craiova – Dinamo! Gest nesportiv al căpitanului oltenilor
22:25
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Dinamo 2-1. Eliminare în tabăra oltenilor
22:22
Nota primită de Ianis Hagi pentru cele 19 minute jucate în Alanyaspor – Galatasaray
22:00
Alanyaspor – Galatasaray 0-1. Ianis Hagi, introdus pe teren în repriza secundă. Umit Akdag a jucat tot meciul
21:53
VideoJurnal Antena Sport | Mihaela Buzărnescu vrea să piloteze avioane de linie!
21:49
VideoJurnal Antena Sport | FCSB caută revenirea şi în campionat, cu o victorie cu Oţelul
1 “Teatrul românilor” Olandezii i-au pus la zid pe jucătorii de la FCSB, după victoria cu Go Ahead Eagles: “Vicleni” 2 Gigi Becali a făcut praf un singur jucător după Go Ahead Eagles – FCSB: “Era «autobandă» la el. Bulevard” 3 Young Boys – Panathinaikos 1-4. Ionuţ Radu a apărat în Stuttgart – Celta Vigo 2-1. Rezultatele serii 4 FotoDoliu în presa din România! A murit cunoscuta jurnalistă Ioana Popescu 5 Ştefan Târnovanu a impresionat pe toată lumea în Go Ahead Eagles – FCSB: “Intervenţia sezonului” 6 Mirel Rădoi nu mai ţine cont de nimic. Decizia radicală: “Să se ducă acasă!”
Citește și