A câștigat și s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor! Meciul a durat 65 de minute

Daniel Işvanca Publicat: 6 noiembrie 2025, 17:58

Comentarii
A câștigat și s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor! Meciul a durat 65 de minute

Jessica Pegula la Turneul Campioanelor / Getty Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Jessica Pegula s-a calificat și ea în semifinalele Turneului Campioanelor, după ce a reușit să se impună joi seară în duelul cu italianca Jasmine Paolini, ocupanta locului 8 WTA.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sportiva din Statele Unite ale Americii nu va avea nicio emoție la meciul dintre Aryna Sabalenka și Coco Gauff, ea fiind sigură de prezența în ultimul act al competiției.

Jessica Pegula, victorie și calificare în semifinale la Riad

Jessica Pegula a obținut joi calificarea în careul de ași de la Turneul Campioanelor, după succesul cu Jasmine Paolini, din faza grupelor. Sportiva din SUA nu a avut nicio emoție în cadrul acestei dispute.

Clasată pe locul 5 în ierarhia mondială, americanca s-a impus în două seturi, scor 6-2, 6-3, la capătul unui meci ce a durat o oră și cinci minute.

Reclamă
Reclamă

Premii incredibile în acest an la Turneul Campioanelor

Ediția din 2025 a Turneului Campioanelor va stabili un record în istoria tenisului la ceea ce înseamnă premiile acordate! Fondul total de premiere este de 15,5 milioane de dolari.

  • bonus de participare – 340.000 dolari
  • bonus pentru fiecare victorie – 355.000 dolari
  • bonus pentru victorie în semifinale: 1.290.000 dolari
  • bonus pentru victorie în finală: 2.540.000 dolari
  • Total maxim: 5,235 milioane dolari

După tragerea la sorți care a avut loc pe 28 octombrie, cele 8 jucătoare au fost împărțite în două grupe. Grupa Stefanie Graf: Aryna Sabalenka, Cocco Gauff, Jessica Pegula, Jasmine Paolini. Grupa Serena Williams: Iga Swiatek, Amanda Anisimova, Elena Rybakina, Madison Keys. Fiecare victorie în faza grupelor aduce trei puncte în clasament.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:59

Ce paradox în Norvegia! Eliminarea din cupă a ajutat o echipă să se califice în cupele europene

9:15

“Haideți, ciocănarilor”. Pep Guardiola, de-a dreptul savuros. Apel către West Ham înainte de meciul cu Arsenal

8:53

Toate calculele sunt aici. Scenariile luptei la titlu dintre Universitatea Craiova şi U Cluj

8:41

“E deja a patra întrebare”. Cristi Chivu s-a săturat când a vorbit cu jurnaliștii despre Jose Mourinho

8:26

VIDEOLouis Munteanu e într-o formă uriaşă! A ajuns la 4 goluri în ultimele 3 meciuri. Execuţie de super-atacant

8:14

Gabi Balint a dat verdictul în lupta pentru titlu și cupă dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova: “Ar fi bine”

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și