Darius Olaru, dărâmat. Ce a spus despre criticile lui Gigi Becali după Steaua Roșie – FCSB: „Unii nu merită”

Andrei Nicolae Publicat: 28 noiembrie 2025, 8:46

Comentarii
Darius Olaru, dărâmat. Ce a spus despre criticile lui Gigi Becali după Steaua Roșie – FCSB: „Unii nu merită

Darius Olaru, în timpul unui meci / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Darius Olaru a fost unul dintre jucătorii de la FCSB care au vorbit după eșecul din Europa League cu Steaua Roșie Belgrad, scor 0-1. Căpitanul roș-albaștrilor a oferit o declarație extrem de interesantă și a spus că poate jocul lor ar fi fost mai bun dacă sârbii nu rămâneau în 10, după care a vorbit și despre criticile constante ale patronului Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a suferit a patra înfrângere la rând în faza ligii a Europa League, scor 0-1 contra celor de la Steaua Roșie Belgrad, care au jucat din minutul 27 în 10 oameni. După meci, Darius Olaru s-a arătat descumpănit când a trebuit să vorbească despre meci.

Darius Olaru, la un pas să clacheze în timpul interviului

Mijlocașul de 27 de ani al lui Elias Charalambous a declarat că el și colegii săi nu jucat nimic, iar duelul a fost decis de ratarea lui Juri Cisotti, care a trimis mingea în bară cu puțin timp înainte ca sârbii să deschidă scorul.

Nu știu ce s-a întâmplat… poate era mai bine să nu fi existat acel cartonaș roșu. Nu am explicație pentru ce a urmat. Nu știu dacă putem spune că am jucat ceva în această seară.

Dacă Cisotti reușea să marcheze, sigur altfel se juca. Ei s-ar fi deschis, dar au înscris primii și după s-au apărat, au tras și de timp… face parte din joc. Așa am câștigat și noi multe meciuri anul trecut în Europa„, a spus Olaru, potrivit primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Ulterior, Olaru a primit o întrebare care viza presiunea exercitată de Gigi Becali și criticile constante ale patronului. Mijlocașul a fost aproape să cedeze și a dezvăluit că nu toți fotbaliștii vizați de finanțator își merită reproșurile pe care le încasează.

Sunt de mult timp aici și am încercat să trec peste multe. Dar sunt jucători care nu merită toate criticile și poate nu trec atât de ușor precum o fac eu„.

După meciul de la Belgrad, „ținta” lui Gigi Becali a fost chiar unul dintre fotbaliștii săi preferați, Florin Tănase. După meciul din Serbia, FCSB rămâne cu 3 puncte și e pe locul 31, în timp ce Steaua Roșie Belgrad are acum 7 puncte și e pe locul 22.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:53 29 iul.

VideoUltraşii olteni, băgaţi în dubă de jandarmi! Un alt scandal după eliminarea Craiovei din Liga Campionilor

23:38 29 iul.

„O seară albastră”. Bulgarii au amintit de ce s-a întâmplat în urmă cu 16 ani, după ce Levski a eliminat-o pe Univ. Craiova

23:33 29 iul.

Reacţia lui Adrian Rus după ce a reuşit un eurogol cu Levski, dar Craiova a pierdut calificarea!

23:27 29 iul.

Bătaie în toată regula la vestiare după Universitatea Craiova – Levski Sofia 2-2! De la ce a pornit totul

23:10 29 iul.

Nicușor Bancu știe unde s-a făcut diferența în Craiova – Levski Sofia: „E o problemă sezonul acesta”

23:08 29 iul.

Bulgarii se tem de intervenţia UEFA, după ce Levski a eliminat-o pe Universitatea Craiova din Champions League

1 Dinamo achită clauza de reziliere și face transferul mult așteptat 2 FotoCu cine „l-a schimbat” Simona Halep pe Dorin Mateiu. Fosta sportivă, fotografii cu favoritul lui Stere Halep 3 Răsturnare de situație la CFR Cluj! Decizia radicală luată de Andrei Cordea. Comunicatul LPF 4 Fostul star din Premier League, ajuns la 34 de ani, e acum magazioner. Povestea tristă din spate: „Luam pastile” 5 Universitatea Craiova – Levski Sofia 2-2. Campioana României este eliminată din Liga Campionilor 6 Mihai Rotaru i-a „furat” un jucător lui Adrian Mititelu. Universitatea Craiova, transfer de la rivalii FCU
Citește și