Închide meniul

Accidentare horror în FC Argeș – Rapid! În mod surprinzător, fotbalistul a mai jucat 10 minute

Daniel Işvanca Publicat: 2 decembrie 2025, 20:14

Comentarii
Accidentare horror în FC Argeș – Rapid! În mod surprinzător, fotbalistul a mai jucat 10 minute

Rober Sierra / Captură Digi Sport

FC Argeș – Rapid București este meciul care închide ziua de marți în Cupa României. Ambele formații au câte o victorie după prima etapă a grupelor, așadar, cele trei puncte puse în joc sunt extrem de importante.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce Claudiu Petrila a deschis scorul pentru liderul din Liga 1, a urmat o fază la care unul dintre jucătorii lui Bogdan Andone a suferit o accidentare „horror”.

Rober Sierra, accidentare groaznică în Argeș – Rapid

Prima repriză a partidei dintre FC Argeș și Rapid, din etapa a doua a grupelor Cupei României, a fost marcată de execuția de finețe a lui Claudiu Petrila, care l-a învins pe Straton din interiorul careului (min. 21).

Câteva minute mai târziu, Leo Bolgado a sărit la cap cu Rober Sierra, iar fotbalistul celor de la FC Argeș a avut nevoie imediat de îngrijiri medicale. Pe transmisia TV s-a putut vedea cum fruntea acestuia s-a umflat instant.

În mod surprinzător, jucătorul a putut continua partida, cu un bandaj provizoriu aplicat la nivelul frunții, fiind ulterior scos în minutul 34. 29 de ani are mijlocașul spaniol al piteștenilor.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:35
Adrian Mutu, entuziasmat de lovitura dată de “câini” pe piaţa transferurilor: “Excelent! Unul din cei mai buni”
23:33
“Știm ce s-a întâmplat la Craiova cu Mirel” De ce Adi Mutu nu crede că Rădoi vine la FCSB
23:03
Florentin Puiu, reacţie uluitoare după ce era să îi dea gol de la centrul terenului lui Dinamo!
22:47
Zeljko Kopic a criticat arbitrajul: “Nu a fost corect!” Anunţ şi despre titularizarea lui Puşcaş
22:39
“Nu ne dă nimeni în cap” Întrebat despre duelul “de foc” cu Craiova, Alex Pop a surprins pe toată lumea!
22:07
Dinamo, duel “de foc” cu U Craiova în semifinalele Cupei României! Cum arată tabloul şi când au loc meciurile
1 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 2 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 3 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 4 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 5 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război 6 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani
Citește și