Marți a avut loc Gala FIFA The Best 2025, eveniment care a fost transmis în direct pe AntenaPLAY. Cu peste 800 de invitați în cadrul ceremoniei, au fost aleși cei mai buni sportivi din acest an, votul fanilor fiind și el crucial în această întrecere.
Mai mult decât atât, în cadrul galei s-a ales și cel mai bun 11 din lume, de unde a absentat brazilianul Raphinha, care a înregistrat cifre fantastice în tricoul Barcelonei în stagiunea precedentă.
Nedreptate pentru Raphinha? Fanii au luat foc în mediul online
Ousmane Dembele a fost desemnat cel mai bun jucător la Gala FIFA The Best 2025, francezul surclasându-i pe Lamine Yamal și Kylian Mbappe în cursa pentru marele premiu.
Fotbalistul celor de la Paris Saint Germain a prins și un loc în echipa ideală, alături de alți patru coechipieri. Marele absent a fost Raphinha, care în ciuda cifrelor ireale, nu a fost luat în seamă.
Cu 38 de goluri înscrise și 24 de pase decisive în 64 de meciuri, brazilianul a fost ignorat total, motiv pentru care fanii au luat foc pe celebra platformă X.
„Nu se poate așa ceva”, „FIFA = MAFIA”, „Dacă nici acum nu merită un loc, atunci când?”, au fost doar câteva dintre mesajele oamenilor pe platformele de social media.
- Ce a spus Alvaro Arbeloa despre Vinicius, după prestaţia uriaşă a brazilianului din Real Madrid – Atletico Madrid 3-2
- Real Madrid – Atletico 3-2. Goluri de poveste și o victorie în inferioritate numerică pentru echipa lui Arbeloa
- Barcelona, cifre formidabile de la revenirea pe Camp Nou! Cum arată bilanțul catalanilor în noua fortăreață
- „Îi fac statuie și o pun la mine în grădină” Arbeloa îi cere lui Real să nu piardă un super-jucător
- Cristi Chivu încearcă o lovitură uriaşă pe piaţa transferurilor! Starul naţionalei Spaniei, dorit de Inter
































