Diana Bulimar a participat alături de lotul României de gimnastică la Jocurile Olimpice din vara lui 2012. Ea s-a calificat atunci în finala pe echipe, dar a ajuns în ultimul act și la individual, la bârnă.
Diana Bulimar, medaliată olimpic și campioană europeană
Diana a cucerit la Londra medalia de bronz alături de colegele sale din lotul României. Doi ani mai târziu, în 2014, sportiva a obținut Aurul la Campionatele Europene de Gimnastică de la Sofia, tot la proba pe echipe.
În prezent, ajunsă la 25 de ani, Diana Bulimar este retrasă din activitate. Ea a continuat pe linia gimnasticii și a devenit antrenoare.
- Diana Bulimar va fi prezentă în studioul AS.ro LIVE
- Sportiva este medialiată olimpic și campioană europeană
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- 350.000 de euro pentru bronzul Anei Bărbosu! Un nou scandal în sportul românesc
- Tribunalul Federal Elvețian, reacție după ce cazul Anei Bărbosu a fost trimis la TAS: “Pe baza unei înregistrări”
- “Generează un șoc”. Apelul făcut de Nadia Comăneci după ce medalia olimpică a Anei Bărbosu a rămas “în aer”
- Marian Drăgulescu vorbeşte de o gafă uriaşă din partea României în cazul Ana Bărbosu: “Ne-a costat o medalie”
- “Medalia este la Ana Bărbosu!” Avocatul româncei face lumină: “Nu putem spune că i-a fost retrasă”


































