VIDEO

Eroul “câinilor”, Raul Opruţ, mesaj de pe teren pentru fanii alb-roşii după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc!

Bogdan Stănescu Publicat: 23 ianuarie 2026, 22:36

Comentarii
Eroul câinilor, Raul Opruţ, mesaj de pe teren pentru fanii alb-roşii după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc!

Raul Opruţ la meciul cu Hermannstadt / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Raul Opruţ (28 de ani) le-a transmis un mesaj suporterilor lui Dinamo chiar de pe teren, după fluierul de final al meciului de la Sibiu. “Dubla” lui Opruţ a dus-o pe Dinamo, momentan, pe primul loc în Liga 1. “Câinii” au ajuns la 44 de puncte, cu unul peste Craiova şi cu două peste Rapid. Oltenii şi giuleştenii urmează să joace în etapa cu numărul 23.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Raul Opruţ a deschis scorul la Sibiu în minutul 71, cu un voleu. Sibienii au egalat, prin Gjorgjievski, după o gafă a lui Boateng. Opruţ a stabilit scorul final al meciului, 2-1 pentru “câini”, în minutul 80, cu un şut din prima de senzaţie, care nu i-a dat nicio şansă portarului sibienilor, Căbuz.

Raul Opruţ, mesaj pentru fanii lui Dinamo chiar de pe teren, după ce i-a dus pe “câini” pe primul loc!

“Mulţumim pentru suportul vostru în seara asta. L-am simţit pe deplin. Mă bucur că am reuşit să vă facem fericiţi, atât eu, cât şi echipa. Vă aştept în număr cât mai mare la meciul cu Petrolul! Hai, Dinamo!”, le-a transmis Raul Opruţ fanilor lui Dinamo, chiar de pe gazon.

Mesajul a fost publicat de Dinamo pe conturile oficiale ale clubului.

După victoria cu Hermannstadt, care i-a dus pe “câini” pe primul loc, Dinamo o va întâlni, acasă, pe Petrolul. Dinamo – Petrolul se va disputa vinerea viitoare, de la ora 20:00.

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:32

Așa ceva nu s-a mai întâmplat în vreo competiție! Anunțul făcut de FIFA: ce vor avea unii jucători pe tricouri la World Cup

20:27

VideoMoment istoric pentru România! Tricolorele au primit medaliile de bronz la Campionatele Mondiale

20:05

LIVE TEXTDinamo – FC Argeș 1-1. Bettaieb a egalat, după ce Pușcaș a deschis scorul. „Câinii”, fără galerie pe stadion

19:46

„Sunt supărat rău”. Marius Croitoru, reacție dură după ce Botoșani s-a calificat la barajul de Conference League

19:43

FotoFinala Cupei Mondiale în care Ungaria a condus cu 2-0 și a pierdut, iar un român a câștigat trofeul

19:38

Moment istoric la Baia Mare! Gloria Bistrița a câștigat primul său trofeu, după finala cu Râmnicu Vâlcea

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu 6 Iuliu Mureşan a anunţat o revenire uriaşă la CFR Cluj! “M-a sunat aseară, să avem o discuţie”
Citește și