Cristiano Bergodi (61 de ani) a oferit prima reacție, după scandalul cu Andrei Cordea (26 de ani). Antrenorul lui U Cluj a sărit să-l bată pe mijlocașul rivalei CFR Cluj, la finalul confruntării directe, încheiate cu scorul de 3-2 în favoarea echipei lui Daniel Pancu.
Atât Cristiano Bergodi, cât și Andrei Cordea au fost eliminați. Antrenorul „Șepcilor roșii” riscă o suspendare uriașă, de până la 12 luni, după scenele incredibile oferite pe teren.
Cristiano Bergodi, prima reacție după scandalul cu Andrei Cordea
Cristiano Bergodi a explicat ce s-a întâmplat, de fapt, la două zile după meciul cu CFR Cluj. Antrenorul a dezvăluit că Andrei Cordea discuta cu Dan Nistor pe finalul meciului, moment în care el a intervenit și i-a spus mijlocașului advers să plece. Italianul mărturisește că în acel moment, Cordea l-a înjurat și i-a adresat cuvinte greu de reprodus.
„Nistor vorbea cu Cordea. Apoi, eu i-am spus lui Cordea să plece de acolo. A fost momentul în care eu am auzit de la el o vorbă urâtă în limba română. (n.r. e adevărat că v-a înjurat de mamă?) M-a înjurat de morți, să spunem așa.
Recunosc că eu nu cunosc bine limba română. Acesta a fost momentul în care, un pic, m-am supărat. După 1-2 minute, când s-a oprit meciul, el venea spre centrul terenului. El a spus că i s-a adresat lui Nistor, spre bancă.
Apoi, a făcut din nou gesturi urâte și obscene. Atunci, în acel moment, m-am supărat foarte mult. Normal, că regret ceea ce s-a întâmplat. Toată lumea a văzut ce s-a întâmplat. Mi-a confirmat și asistentul meu. Și el a văzut că (n.r. Cordea) făcea gesturi obscene”, a declarat Cristiano Bergodi, conform fanatik.ro.
- Întrebat de un posibil transfer şi de problemele financiare de la CFR, Korenica a dat acelaşi răspuns!
- Primul transfer pregătit de Gigi Becali după ruşinea cu FK Auda: „Trebuie să întăresc echipa”
- Pleacă Marius Baciu? Decizia luată de Gigi Becali
- Rapid vrea să transfere un jucător de 35 de ani din Liga a 2-a! Giuleştenii, ironizaţi: „Îi ajutăm, sunt amărâţi”
- Adrian Mititelu s-a uitat la Universitatea Craiova – Levski şi a reacţionat: „Mi-a plăcut!”

































