„Meritai să fii convocat?” Răspunsul lui Darius Olaru, după ce a fost lăsat acasă de Mircea Lucescu

Viviana Moraru Publicat: 20 martie 2026, 21:27

Comentarii
Meritai să fii convocat?” Răspunsul lui Darius Olaru, după ce a fost lăsat acasă de Mircea Lucescu

Darius Olaru, la FCSB/ Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Darius Olaru a oferit prima reacție, după ce a ratat convocarea la națională pentru barajul cu Turcia, de pe 26 martie. Căpitanul FCSB-ului a recunoscut că și-ar fi dorit să facă parte din lotul pentru duelul „de foc” de la Istanbul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Olaru a subliniat, totuși, și că nu s-a simțit la capacitate maximă în ultima perioadă, din cauza unei răceli. Acesta le va ține pumnii „tricolorilor”, având încredere că pot trece de turci.

Darius Olaru, prima reacție după ce nu a fost convocat la națională pentru barajul cu Turcia

Darius Olaru a oferit declarații și despre victoria cu UTA. Mijlocașul FCSB-ului a transmis că echipa a prestat un joc bun, fiind în continuare în faza de adaptare în play-out.

„Am reuşit să facem un joc bun şi intrăm în această pauză de pe primul loc. Încercăm să ne adaptăm. Este un sistem nou pentru noi. Am mai şi schimbat sistemul astăzi şi cred că am făcut un meci bun, iar victoria este meritată. În tot sezonul nu am reuşit să legăm mai multe rezultate pozitive. Acum trebuie, de la meci la meci, să urcăm, să jucăm din ce în ce mai bine şi, normal, vor veni şi rezultatele.

(n.r. – despre lotul naţionalei) Nu am niciun comentariu. Vreau să le urez baftă. Ne aşteaptă meciuri foarte grele. Ştiu grupul de acolo. Am încredere că putem bate Turcia.

Reclamă
Reclamă

(n.r. – Meritai să fii convocat?) Nu pot să zic că mă aşteptam, de dorit mi-aş fi dorit. Iau totul constructiv. În ultimele două săptămâni am fost bolnav şi nu mă simt la 100%”, a declarat Darius Olaru, conform digisport.ro, după FCSB – UTA 1-0.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga Cupa României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:00

FCSB – Unirea Slobozia LIVE TEXT (21:00). Echipa lui Gigi Becali revine în Ghencea

14:52

Povestea jucătorului care a preferat să se retragă din fotbal decât să joace în orașul care îl urăște de 15 ani

14:35

Anaheim Ducks a restabilit egalitatea în seria cu Vegas! Victorie în meciul 4 pentru echipa lui Joel Quenneville

14:27

Legenda care a doborât toate recordurile și a jucat la Mondial la 45 de ani și 161 de zile

14:22

Avertisment pentru fanii care merg la World Cup. Care este principalul risc: „Fanii să se gândească bine!”

14:06

Sorana Cîrstea, anunţ după ce a ajuns în premieră în sferturile de la Roma: “Promisiunea rămâne promisiune”

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Iuliu Mureşan a anunţat o revenire uriaşă la CFR Cluj! “M-a sunat aseară, să avem o discuţie” 3 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum” 4 „Nu se poate! Este atât de greșit!” Legenda lui United, șocată de golul anulat care o duce pe Arsenal aproape de titlu 5 „Nebunie” curată: au luat titlul cu un gol în minutul 90+16 chiar în fața marii rivale! 6 Ce mesaj a putut să transmită Kylian Mbappe, în timpul El Clasico. Barcelona o conducea deja cu 2-0 pe Real Madrid
Citește și