“Sunt frustraţi!” Victor Angelescu le-a dat replica fanilor Rapidului, după ce a fost acuzat că pariază: “Aberaţii”

Alex Masgras Publicat: 27 aprilie 2026, 21:18

Comentarii
Sunt frustraţi! Victor Angelescu le-a dat replica fanilor Rapidului, după ce a fost acuzat că pariază: Aberaţii

Victor Angelescu, într-o conferință de presă / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Victor Angelescu, preşedintele Rapidului, a venit cu replica pentru fanii formaţiei din Giuleşti, care l-au acuzat că pariază. La meciul cu Dinamo, câştigat de “câini” cu 3-1 pe Arena Naţională, fanii au afişat un mesaj care îl viza pe conducătorul de la Rapid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Victoraş, pariorul din oraş” a fost mesajul afişat de fanii Rapidului, care îi acuză pe jucători şi conducători, după rezultatele slabe din ultima perioadă. În primele şase etape din play-off, Rapid a obţinut doar patru puncte, pierzând patru meciuri.

Victor Angelescu, despre acuzaţiile fanilor lui Rapid: “Mi-e foarte greu să comentez asemenea aberații”

La o zi distanţă, Victor Angelescu a fost întrebat despre mesajele fanilor de la Rapid. Preşedintele clubului din Giuleşti a consideră că aceste acuzaţii sunt “aberaţii”, dar este obişnuit cu aceste ieşiri nervoase ale fanilor, care în trecut l-au comparat cu Nicolae Ceauşescu.

De asemenea, Angelescu înţelege frustrarea fanilor, ţinând cont de rezultatele mult sub ale echipei din ultima perioadă:

“Nu avea cui să fie adresat, pentru că nu mai era niciun Victor în club. Mi-e foarte greu să comentez asemenea aberații, vă dați seama, trebuie să îi întrebați pe ei, probabil se referă că pun la pariuri, e o aberație, despre ce putem să vorbim?

Reclamă
Reclamă

Data trecută m-au comparat cu Ceaușescu. Astea sunt lucruri de 20-30 de ani, eu știu foarte bine niște fani care pot face o atmosferă superbă și pot ajuta echipa. Dacă ei au considerat, nu stau să le răspund la asemenea aberații, nu vorbim de asemenea aberații.

Am venit, am ajutat Rapidul de când era în ligile inferioare, dacă stagnăm, normal că este vina noastră, inclusiv a conducerii, a mea, a antrenorilor, jucătorilor, astfel de bannere nu își au locul. Sunt frustrați, e normal, echipa lor nu câștigă, pentru asta trăiesc, nu vreau să comentez, ar trebui să zic ce?”, a declarat Victor Angelescu, la primasport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:27

Iran – Noua Zeelandă LIVE VIDEO (04:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Meci echilibrat la Cupa Mondială

18:05

Valentin Țicu rămâne în Liga 1 după despărțirea de Dinamo. Cu cine a semnat fundașul

17:52

Echipa sezonului din Liga 2. Câte un jucător de la Dinamo şi FCSB şi-au făcut loc în primul 11

17:47

Anderson Ceara, noul transfer al FCSB-ului, a vorbit despre presiunile lui Gigi Becali! Ce a spus de Mondial

17:45

Spania – Capul Verde LIVE VIDEO (19:00), pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Echipele de start

17:27

OFICIAL | Matei llie a plecat de la CFR Cluj. Tânărul fundaș a fost prezentat deja la noul club

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 6 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul
Citește și