Fază de cascadorii râsului la barajul Chindia – Farul. Un jucător a ratat inexplicabil și la faza următoare a dat gol

Andrei Nicolae Publicat: 23 mai 2026, 20:01

Comentarii
Fază de cascadorii râsului la barajul Chindia – Farul. Un jucător a ratat inexplicabil și la faza următoare a dat gol

Fază Chindia - Farul / Captură Digi Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Manșa tur a barajului de menținere/promovare dintre Chindia Târgoviște și Farul, încheiată cu scorul de 3-3, a oferit un moment cum rar se vede în fotbal.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 79, Ivan Pesic a scăpat singur cu poarta goală după ce portarul constănțenilor l-a lovit cu mingea când a degajat greșit, însă croatul a ratat într-un mod uluitor. Din fericire pentru el, fostul jucător de la Dinamo a marcat la faza imediat următoare.

Ivan Pesic, ratare cu poarta goală în Chindia – Farul

Chindia Târgoviște și Farul Constanța s-au întâlnit sâmbătă după-amiaza în turul barajului de menținere/promovare și au oferit un meci de-a dreptul nebun pe stadionul de lângă Turnul Chiniei, scor 3-3. Partida a fost una spectaculoasă, cu răsturnări de situație și momente uluitoare.

Probabil cea mai șocantă fază s-a petrecut în minutul 79, la 2-2, atunci când Ivan Pesic a fost lansat de un coechipier, iar Rafael Munteanu a luat decizia să iasă din poartă. Portarul constănțenilor, care a greșit și la primul gol al dâmbovițenilor, a degajat mingea chiar în adversarul său care s-a văzut singur cu poarta goală.

Pesic a preferat însă să încerce să preia mingea în loc să șuteze direct spre poartă și s-a împiedicat, balonul trecând agonizant pe lângă. N-a durat mult până când a venit revanșa fotbalistului de 34 de ani, care a marcat pentru 3-2 la faza următoare de atac a Chindiei, la o fază la care Munteanu putea face mai mult.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:22

Russell, gata de o nouă luptă cu Antonelli după ce a obținut pole-ul pentru cursa din Canada: “Știm ce avem de făcut”

0:09

Daniel Pancu, dezvăluire şocantă! Cine a încercat să-i impună jucători în echipa de start: “Domnul r***t, el m-a sunat!”

0:00

VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei. Cursa e duminică (LIVE VIDEO, 23:00)

0:00

Daniel Pancu, atac furibund la Varga şi Mureşan: “Dacă m-aş apuca eu să vorbesc, ferească Dumnezeu!” E aproape de Rapid!

23:44 23 mai

VIDEONorvegia – Suedia 3-2, la Campionatul Mondial de Hochei. Victorie fabuloasă în derby-ul nordic

23:43 23 mai

Bayern Munchen a “demolat-o” pe Stuttgart și a câștigat Cupa Germaniei. Harry Kane, în istorie

1 UPDATEJucătorul lui Dinamo a negat informațiile privind plecarea sa după meciul cu “U” Cluj: “Nimic adevărat” 2 Şi-a anunţat retragerea din fotbal după barajul Chindia – Farul 3 Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii 4 Daniel Pancu s-a înțeles cu Rapid! Toate detaliile mutării după două ore de negocieri cu Dan Șucu 5 Acţionari noi pentru Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a dezvăluit totul: “Oameni cu decenţă” 6 Gigi Becali l-a sunat pe MM Stoica şi i-a decis soarta jucătorului de la FCSB: “I-am spus!”
Citește și