Erling Haaland a surprins, înaintea partidei “de foc” cu Brazilia de la Mondial. Ce a spus după calificarea Norvegiei în optimi

Viviana Moraru Publicat: 30 iunie 2026, 23:29

Comentarii
Erling Haaland a surprins, înaintea partidei de foc cu Brazilia de la Mondial. Ce a spus după calificarea Norvegiei în optimi

Erling Haaland, în Coasta de Fildeş - Norvegia 1-2/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Erling Haaland (25 de ani) a oferit prima reacţie după ce Norvegia s-a calificat în optimile Campionatului Mondial. Nordicii au învins Coasta de Fildeş, scor 2-1, în meciul disputat la Dallas.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Erling Haaland a fost “eroul” Norvegiei în meciul cu Coasta de Fildeş. Atacantul lui Manchester City a reuşit să marcheze golul victoriei în minutul 86, după ce scorul a fost deschis de Antonio Nusa. Pentru ivorieni a punctat Amad Diallo, în minutul 74.

Erling Haaland a surprins, înaintea partidei “de foc” cu Brazilia de la Mondial

Erling Haaland a surprins la interviul oferit după partida cu Coasta de Fildeş. Acesta a recunoscut că Norvegia are şanse mici în faţa Braziliei, în optimile Mondialului. Partida se va disputa pe 5 iulie, la New York, şi va fi în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY.

“Avem şanse mici. Vom fi nevoiţi să înfruntăm Brazilia în optimi. Sunt echipe excelente şi nu va fi uşor. Va fi greu să avansăm. Nu va fi uşor, nu ştiu dacă vom reuşi. Ne-am pregătit mult şi suntem în continuare foarte bine pregătiţi”, a declarat Erling Haaland, după Coasta de Fildeş – Norvegia 1-2.

De asemenea, Haaland a oferit şi o reacţie savuroasă, despre golul marcat pe finalul partidei cu Coasta de Fildeş. Acesta a subliniat că se simţea obosit, astfel că trebuia să puncteze pentru a evita prelungirile.

Reclamă
Reclamă

“Este o nebunie. Este o călătorie extraordinară din care mă bucur enorm să fac parte. Sunt atât de mândru. Eram cu adevărat obosit și nu mai aveam energie pentru prelungiri. Trebuia să marchez.

Este minunat să văd că acest lucru înseamnă atât de mult pentru întreaga Norvegie. Cred că acest moment va schimba Norvegia pentru totdeauna. Simt că este ceva care ne unește și mai mult. Este pur și simplu emoționant de privit”, a mai spus Erling Haaland, conform sport.tv2.

După meciul cu Coasta de Fildeş, în care a stabilit un record impresionant, Erling Haaland a oferit şi imaginile serii. Acesta s-a bucurat pe teren cu un coif de viking pe cap, iar ulterior, el a primit şi o pălărie de texan.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:51

VIDEOPiero Hincapie, făcut praf după Mexic – Ecuador: “Să-ţi fie ruşine! Fără creier din partea lui”

8:46

„Înfricoșător”. Zlatan Ibrahimovic a rămas șocat și a remarcat un jucător, după ce Franța a dat recital la Mondial

8:33

Record negativ doborât! Mexic a rupt „blestemul”, după calificarea în optimile Campionatului Mondial

8:18

Kylian Mbappe, întrebat de Messi, în contextul luptei pentru cine va fi golgheterul Mondialului! Ce a răspuns

7:41

VIDEOÎncă un jucător eliminat la Mondial după ce și-a pus mâna la gură. Cartonaș roșu în Mexic – Ecuador

7:37

„De 40 de ani nu am mai văzut așa ceva!” Javier Aguirre, în al nouălea cer după calificarea Mexicului

1 Kylian Mbappe a scris istorie! Recordul doborât de superstarul francez la Cupa Mondială 2 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 3 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 4 “Ofertă scandaloasă!” Florentino Perez sparge banca pentru starul de la Cupa Mondială! Real Madrid, gata să doboare recordul 5 Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei 6 Harry Kane, lovitură uriaşă şi contract de 90 de milioane de euro. Atacantul Angliei e gata să semneze
Citește și