Leandro Paredes a rupt tăcerea, după scandalul uriaș de la finala Spania – Argentina 1-0: „Plin de mândrie”

Viviana Moraru Publicat: 21 iulie 2026, 9:20

Comentarii
Leandro Paredes a rupt tăcerea, după scandalul uriaș de la finala Spania – Argentina 1-0: Plin de mândrie”

Leandro Paredes a sărit la bătaie în Spania - Argentina 1-0/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Leandro Paredes a oferit prima reacție, după scandalul uriaș de la finala Spania – Argentina 1-0. Mijlocașul sud-americanilor a fost un car de nervi și a sărit la bătaie, după fluierul final al partidei de la New York.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Leandro Paredes nu s-a mai putut controla, după eșecul suferit de Argentina în fața Spaniei, în finala Campionatului Mondial. Imediat cum meciul s-a încheiat, mijlocașul i-a băgat mâna în gât lui Eric Garica. Gavi a intervenit și a sărit la rivalul argentinian, însă a fost oprit de Almada.

Leandro Paredes a rupt tăcerea, după scandalul uriaș de la finala Spania – Argentina 1-0

La mai bine de 24 de ore după ce finala s-a încheiat, Leandro Paredes a oferit prima reacție. Mijlocașul s-a declarat recunoscător pentru toată susținerea de care a avut parte Argentina, pe parcursul Campionatului Mondial.

Paredes s-a declarat și mândru pentru parcursul avut de sud-americani la turneul final, numind naționala actuală a Argentinei ca fiind cea mai bună din istorie.

MULȚUMESC, ARGENTINA! Te iubesc astăzi și întotdeauna.

Reclamă
Reclamă

Astăzi scriu cu multă durere în suflet pentru că nu am reușit să vă oferim bucuria pe care țara noastră o merită atât de mult, dar și cu pieptul plin de mândrie pentru că am dat tot ce am avut și am dus din nou steagul nostru cât mai sus.

Mulțumesc fiecăruia care a făcut parte din această națională, acestui grup de jucători care și-a dat viața pe teren pentru a reprezenta acest tricou până în ultima secundă a fiecărui meci.

A fost o onoare să fac parte din cea mai bună echipă națională a Argentinei din istorie”, a transmis Leandro Paredes, pe Instagram.

Reclamă

Leandro Paredes, vizat și la parada campionilor de la Madrid

La o zi după finală, spaniolii au revenit la Madrid unde au fost aşteptaţi de peste un milion de oameni pe străzi. Ei au defilat cu trofeul Cupei Mondiale, într-un autocar descoperit.

La un moment dat, un fan a aruncat un banner pe care avea trecut un mesaj ironic despre bătaia care l-a avut în centru pe Leandro Paredes, de la finală. „La Velada del Ano VII: Paredes vs Gavi”, era mesajul de pe banner, care în traducere înseamnă „Evenimentul Anului: Paredes vs Gavi”. „La Velada del Ano” este un eveniment celebru de box din Spania, organizat de un streamer celebru iberic.

Fabian Ruiz a fost primul care a afişat acest banner, care ulterior i-a atras atenţia şi lui Lamine Yamal. Fără să stea pe gânduri, starul Barcelonei a luat bannerul de la coechipierul său şi a transmis un mesaj scurt: „Ne vedem acolo”.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:05

FC Argeș – Petrolul (LIVE SCORE, 21:30). Piteștenii caută primele puncte din noul sezon. Echipele de start

19:58

Andrei Rațiu poate prinde transferul carierei! Doi giganți din Premier League, interesați de român

19:45

„Cred că a decis că finala va fi ultimul său meci la națională”. Leo Messi, dat de gol de propriul său coleg

19:42

„Nu vor să înţeleagă”. Andrei Nicolescu nu s-a abţinut şi le-a dat replica fanilor lui Dinamo. Verdict despre transferuri

19:24

LIVE SCOREUTA – Oțelul Galați 1-2. Arădenii reduc din diferență. Final „încins” de meci!

19:21

„L-a distrus şi pe ăsta”. Sfatul primit de Gigi Becali, după ce l-a făcut praf pe Ştefan Târnovanu

1 Gigi Becali l-a cerut afară din echipă după FCSB – Auda 2-3! Jucătorul făcut praf de patron: „Te nenoroceşte” 2 Gigi Becali nu stă la discuții! Cum a catalogat debutul lui Aymen Boutoutaou: „Cu mine nu merge aşa” 3 Uluitor! Câte echipe din Liga a 2-a nu au drept de promovare în Liga 1. Lista completă 4 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 5 FCSB – Auda 2-3. Eșec rușinos pentru echipa lui Marius Baciu! Meci de coșmar pentru Ștefan Târnovanu 6 Fosta lideră mondială în tenis, rămasă fără 60.000.000 de dolari din cauza iubitului: „M-am îndrăgostit orbește”
Citește și